Sade olmayı düşünerek işe başlayın. Duvarları, -buradaki gibi- gözü yormayan hafif pembe ile toprak tonlarında aynı renge boyayın. Bir veya iki nötr renkle vurgu yaparak göz alıcı bir ton ile karıştırın. Bitkiler ve çam, huş, hasır ve jut gibi yenilenebilir doğal malzemeler kullanarak doğaya yakın bir hava yaratın.

IKEA İyi Fikirler - Stres önleyici bir oturma odasına sahip olmanın yolları
 
 

Depolama alanının arkasındaki duvarın rengini ortaya çıkararak odada bir dinginlik yaratabilirsiniz. Açık raf ünitesi bunun için uygundur. Köşelerde ve pencerelerin üstünde duvar rafları kullanabilirsiniz. En değerli eşyalarınızı odak noktası olarak gruplayın. Sıkça kullanacağınız ama ortada görünüp dağınıklık yapmasını istemediğiniz diğer tüm eşyalarınız için kutuları tercih edebilirsiniz. Daha fazla uyum elde etmek için, her şeyi benzer renklerde tutun ve kitapları dışarı bakacak şekilde raflara yerleştirin. Elektronik cihazlar mı? Onları ortalıktan kaldırın.

Kendinizi doğanın stres giderici çözümleriyle çevreleyin. Saksı çiçekleri, sadece havayı temizlemekle kalmaz oksijen üretir ve odaya renk, derinlik ve tazelik katar. Asma saksıları yukarıdan pencereyi çerçeveleyecek şekilde asın ve birkaç ince dalı da boydan boya pencereye tutturun.

Fazla yüksek olmayan mobilyalarla oturma odanızda bir kamp ateşi ortamı yaratabilirsiniz. İçine oturup "kıvrılabileceğiniz" modern bir sallanan sandalye, fazladan yer kaplayan bir kanepenin yerini alabilir. Yumuşak örtülerle ve geniş, rahat minderlerle dolu halı üzerinde uzanabilir, biraz tembellik yapabilirsiniz. Tekstil ürünlerinin kenarlarına kumaştan kancalar dikerek askılara asabilirsiniz. İstiflenebilir tabureler de sehpa olarak da kullanılabilir.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions

STOĞA GELİNCE HABER VER

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

Sayfa Başına Git