IKEA-How to get a stress free living room 01y
IKEA-How to get a stress free living room 02

Sade olmayı düşünerek işe başlayın. Duvarları, -buradaki gibi- gözü yormayan hafif pembe ile toprak tonlarında aynı renge boyayın. Bir veya iki nötr renkle vurgu yaparak göz alıcı bir ton ile karıştırın. Bitkiler ve çam, huş, hasır ve jüt gibi yenilenebilir doğal malzemeler kullanarak doğaya yakın bir hava yaratın.

IKEA-How to get a stress free living room 03

Depolama alanının arkasındaki duvarın rengini ortaya çıkararak odada bir dinginlik yaratabilirsiniz. Açık raf ünitesi bunun için uygundur. Köşelerde ve pencerelerin üstünde duvar rafları kullanabilirsiniz. En değerli eşyalarınızı odak noktası olarak gruplayın. Sıkça kullanacağınız ama ortada görünüp dağınıklık yapmasını istemediğiniz diğer tüm eşyalarınız için kutuları tercih edebilirsiniz. Daha fazla uyum elde etmek için, her şeyi benzer renklerde tutun ve kitapları dışarı bakacak şekilde raflara yerleştirin. Elektronik cihazlar mı? Onları ortalıktan kaldırın.

IKEA-How to get a stress free living room 04
IKEA-How to get a stress free living room 05
IKEA-How to get a stress free living room 06
IKEA-How to get a stress free living room 07

Kendinizi doğanın stres giderici çözümleriyle çevreleyin. Saksı çiçekleri, sadece havayı temizlemekle kalmaz oksijen üretir ve odaya renk, derinlik ve tazelik katar. Asma saksıları yukarıdan pencereyi çerçeveleyecek şekilde asın ve birkaç ince dalı da boydan boya pencereye tutturun.

IKEA-How to get a stress free living room 08

Fazla yüksek olmayan mobilyalarla oturma odanızda bir kamp ateşi ortamı yaratabilirsiniz. İçine oturup "kıvrılabileceğiniz" modern bir sallanan sandalye, fazladan yer kaplayan bir kanepenin yerini alabilir. Yumuşak örtülerle ve geniş, rahat minderlerle dolu halı üzerinde uzanabilir, biraz tembellik yapabilirsiniz. Tekstil ürünlerinin kenarlarına kumaştan kancalar dikerek askılara asabilirsiniz. İstiflenebilir tabureler de sehpa olarak da kullanılabilir.

IKEA-How to get a stress free living room 09
IKEA-How to get a stress free living room 10
IKEA-How to get a stress free living room 11
IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git