Garanti Koşulları

Neler garanti kapsamında?

Biz ürünlerimizin kalitesine güveniyoruz ve ürünlerimizde hata ortaya çıkması halinde yasal garanti yanında, ilgili ürünlere göre değişen, ilave IKEA garantisi hizmeti sunuyoruz. IKEA garantisi, IKEA mağazalarından satın almış olduğunuz üründe, garanti süresi kapsamında ve garanti şartlarına uygun davranmak şartıyla, malzeme veya üretim hataları belirlendiği takdirde devreye girer. Bu durumda, herhangi bir ek ödeme yapmanıza gerek kalmadan ürününüz tamir edilir, yenisi ile değiştirilir ya da ürünün ücretinin hatalı kısmı IKEA mağazalarında alışveriş yapmanız amacıyla iade kart veya talebiniz halinde para iadesi olarak size geri ödenir.

Genel Koşullar

IKEA garanti şartları ve verilen ek garantiler T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünce belirlenen garanti şartlarına ilave olarak sunulmuş olup, hiçbir şekilde yasalardan doğan tüketici haklarını etkilemez. Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne başvurulabilir. İlave IKEA Garanti koşullarından yararlanmak için dikkat edilecek kurallar:

  • IKEA, ürünlerin normal kullanım şartlarında, zaman içerisinde doğal olarak yıpranacağın dikkate alarak bu ilave garantiyi verir. Garantinin geçerli olması için ürünün montaj kılavuzuna uygun şekilde monte edilmesi gerekmektedir.
  • Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan koşullara aykırı ve olağan dışı kullanılmasından, doğal yıpranmalar ve kullanım hatalarından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.
  • Garanti süresi satış belgesi üzerindeki malın teslim tarihinden itibaren geçerlidir. Garanti belgesi, satış fişi veya bilgi fişinin arkasında yer almaktadır. Ürünün garanti kapsamında tamir edilmesi için garanti belgesi orijinalinin mutlaka ilgili mağaza veya servis istasyonuna ibrazı gerekmektedir. Satılan mala ilişkin olarak düzenlenen faturaların ve garanti belgelerinin kopyaları veya fotokopileri garanti belgesi yerine geçmez.
  • Garanti koşulları kapsamında değişim yapılacak ürünün halen IKEA ürün gamında yer almaması durumunda, IKEA mağazasının tespit edeceği muadil bir ürün ile değiştirme yapılır.
  • IKEA, mağazalarında satılan ürünlerin tamamını veya bir bölümünü piyasadan kaldırma ve/veya tekrar piyasaya sürme hakkını saklı tutar.
  • Fırsat Köşesi, üzerinde çizik, hasar, yüzeysel hasar bulunan, teşhir ürün vb. ayıplı veya kullanılmış ürün kategorisine giren ürünlerin perakende satış fiyatından daha düşük fiyata satıldığı bölümdür. Bu bölümden satın alınan ürünler, garanti ve şirket iade prosedürleri kapsamı dışındadır.
  • IKEA Müşteri Hizmetlerine yazılı ya da şahsi başvuru yaparak garantiden yararlanabilirsiniz.
  • Garanti koşulları ilgili kanun, yönetmelik ve ekonomik ömre göre belirlenmiştir. Garantiden yararlanabilmek için tek yapmanız gereken; satış fişi veya bilgi fişi arkasında yer alan garanti belgesinin orijinalini saklamak, ürün bakım önerilerine dikkat etmek ve satın aldığınız ürünleri denetlememize izin vermenizdir.

Montaj, kullanım ve bakım talimatları

Garantiden yararlanabilmek için paketlerde yer alan montaj, kullanım ve bakım talimatlarına uyulması zorunludur. Ayrıca bu talimatları IKEA mağazalarında ve internet sitemizde de bulabilirsiniz.

Servis gerektiğinde bize nasıl ulaşacaksınız?

Size en yakın IKEA mağazasına başvurun. Adres ve telefon bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi edinmek için, mağazalarımızdan GARANTİ broşürlerini alabilirsiniz.

IKEA GARANTİSİ

IKEA, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun uyarınca tanınmış garantiye ek olarak, burada belirtilen şartları kabul eden müşterilerine, bu sayfada belirtilen ürünlere ilişkin olarak, satın alınma tarihinden başlayarak ilgili sayfalarda belirtilen sürelerle IKEA garantisi vermektedir. IKEA garantisi şartlarını öğrenmek için ayrıca bu sayfada yer alan açıklamaları inceleyiniz.


IKEA Mutfak

Eviyeler, bataryalar, tezgahlar, iskeletler, ön paneller ve iç düzenleyiciler
Evdeki gündelik yaşam, mutfaklardan beklentileri artırır. Mutfaklarımızın güvenlik ve dayanıklılık standartlarına uygunluğu ve ev kullanımı için gerekli standartlara sahip olduğu testlerle kanıtlanmıştır. METOD mutfak sistemindeki ürünlere, malzeme ve imalat hatalarına karşı 25 yıl, ENHET mutfak sistemindeki ürünlere, malzeme ve imalat hatalarına karşı 10 yıl, eviye bataryaları için 10 yıl, tam ve yarı entegre bulaşık makineleri sürgülü menteşeleri için ise 5 yıl garanti sunuyoruz. Mutfak garanti koşullarını aşağıdaki dökümanda görebilirsiniz.

Mutfak garanti koşulları (PDF)

Lütfen bu sayfadaki genel şartlar bölümünü okuyun.


Kanepeler ve koltuklar

Evdeki gündelik yaşam kanepe ve koltuklardan beklentimizi de artırır. IKEA kanepelerinin, güvenlik ve dayanıklılık standartlarına uygunluğu ve ev kullanımı için gerekli standartlara sahip olduğu testlerle kanıtlanmıştır. Kanepeler ve koltukların garanti koşullarını aşağıdaki dökümanda görebilirsiniz.

Kanepeler ve koltuklar garanti koşulları (PDF)

Lütfen bu sayfadaki genel şartlar bölümünü okuyun.


Yatak Odaları

PAX/KOMPLEMENT gardıroplar ve iç düzenleme parçaları

Evdeki gündelik yaşam, gardıroplardan beklentimizi artırır. PAX/KOMPLEMENT gardıroplar ve iç düzenleme parçalarının, güvenlik ve dayanıklılık standartlarına uygunluğu ve ev kullanımı için gerekli standartlara sahip olduğu testlerle kanıtlanmıştır. PAX/KOMPLEMENT garanti koşullarını aşağıdaki dökümanda görebilirsiniz.

PAX/KOMPLEMENT garanti koşulları (PDF)

Lütfen bu sayfadaki genel şartlar bölümünü okuyun.

Yataklar

Evdeki gündelik yaşam, yataklardan beklentileri artırır. IKEA yatakların, güvenlik ve dayanıklılık standartlarına uygunluğu ve ev kullanımı için gerekli standartlara sahip olduğu testlere kanıtlanmıştır. Yatakların garanti koşullarını aşağıdaki dökümanda görebilirsiniz.

Yataklar garanti koşulları (PDF)

Lütfen bu sayfadaki genel şartlar bölümünü okuyun.

SKYTTA sürgü kapaklar

Evlerde günlük yaşam gardıropları gerçekten zorlar. SKYTTA sürgü kapaklar, kalite, sağlamlık ve dayanıklılık açısından katı standartlarımızı karşılamak üzere titizlikle test edilir. SKYTTA sürgü kapaklar, ev uygulamalarına ilişkin en yüksek standartlarla test edilirler. Bu, IKEA logolu SKYTTA sürgü kapaklardaki malzeme ve işçilik kusurlarına karşı 10 yıl garanti sunabilmemizi sağlar. Bu garanti, bu kılavuzda belirtilen hüküm ve koşullara tabidir.

SKYTTA sürgü kapaklar garanti koşulları (PDF)

Lütfen bu sayfadaki genel şartlar bölümünü okuyun.


IKEA Banyo

GODMORGON ve ENHET banyo serileri, lavabolar, lavabo bataryaları, banyo bataryaları ve aksesuarları
Evdeki gündelik yaşam, banyo mobilyalarından beklentileri artırır. Banyolarımızın güvenlik ve dayanıklılık standartlarına uygunluğu ve ev kullanımı için gerekli standartlara sahip olduğu testlerle kanıtlanmıştır. Ev uygulamalarına ilişkin en yüksek standartlarla test edilirler. GODMORGON ve ENHET banyo serileri, tüm lavabolar ve lavabo bataryaları, banyo bataryaları için malzeme ve imalat hatalarına karşı 10 yıl, duş başlıkları, el duşları, el duşu mafsalı, yükseklik ayar rayı ve duş hortumları gibi tüm aksesuarlar için malzeme ve imalat hatalarına karşı 3 yıl garanti sunuyoruz. Banyo garanti koşullarını aşağıdaki dökümanda görebilirsiniz.

Banyo garanti koşulları (PDF)

Lütfen bu sayfadaki genel şartlar bölümünü okuyun.


Çalışma Alanı ve Ofis Mobilyaları

Çalışma masası ve dolap sistemleri BEKANT, IDASEN, HALLAN, THYGE, SKARSTA

Gündelik yaşam ve iş hayatı, ofis mobilyalarından beklentimizi artırır. BEKANT, IDASEN, HALLAN, THYGE ve SKARSTA çalışma masaları ve dolap ailelerinin, dayanıklılık standartlarına uygunluğu ve ev kullanımı için gerekli standartlara sahip olduğu testlerle kanıtlanmıştır. Çalışma masası ve dolap sistemleri garanti koşullarını aşağıdaki dökümanda görebilirsiniz.

Çalışma masası ve dolap sistemleri garanti koşulları (PDF)

Lütfen bu sayfadaki genel şartlar bölümünü okuyun.

Çalışma sandalyeleri VOLMAR, MARKUS, LANGFJALL HATTEFJALL, ALEFJALL, JARVFJALLET, TROLLBERGET, FLINTAN, FJALLBERGET

Gündelik yaşam ve iş hayatı, ofis sandalyelerinden beklentimizi artırır. Çalışma sandalyelerinin, güvenlik ve dayanıklılık standartlarına uygunluğu ve ofis kullanımı için gerekli standartlara sahip olduğu testlerle kanıtlanmıştır. Çalışma sandalyeleri garanti koşullarını aşağıdaki dökümanda görebilirsiniz.

Çalışma sandalyeleri garanti koşulları (PDF)

Lütfen bu sayfadaki genel şartlar bölümünü okuyun.

BROR Raf ünitesi

Evde ve işte gündelik yaşam, ofis mobilyalarına ilişkin beklentiyi artırır. BROR raf ünitesi, ofis kullanımına yönelik en yüksek standartlara göre test edilmiştir (masa için EN1730, EN527 ve ANSI/BIFMA x5.5 ve raf ünitesi için ISO7170, EN14073, EN14074 ve ANSI/BIFMA x5.9) ve kalite ve dayanıklılık açısından katı gerekliliklerimizi karşılar. Bu nedenle BROR raf ünitesindeki ana parçalarda bulunan malzeme ve işçilik hataları ve fonksiyonel hatalar için 10 yıllık garanti sunuyoruz. BROR Raf ünitesi garanti koşullarını aşağıdaki dökümanda görebilirsiniz.

BROR Raf ünitesi garanti koşulları (PDF)

Lütfen bu sayfadaki genel şartlar bölümünü okuyun.

Oyun masaları UPPSPEL, UTESPELARE ve FREDDE

Evde günlük yaşam oyun masalarını gerçekten zorlar. UPPSPEL oyun masası, UTESPELARE oyun masası ve FREDDE oyun masası kalite ve dayanıklılığa yönelik katı standartlarımıza ve aynı zamanda evde kullanıma yönelik en yüksek standartlara (masalar için ANSI/BIFMA X: 5.5) uyum sağlayacak şekilde titiz bir şekilde test edilmektedir. Bu, oyun masalarında malzeme ve işçilik kusurlarına karşı size 3 yıllık bir garanti sunabileceğimiz anlamına geliyor. UPPSPEL oyun masası, UTESPELARE oyun masası ve FREDDE oyun masası. Oyun masaları garanti koşullarını aşağıdaki dökümanda görebilirsiniz.

Oyun masaları garanti koşulları (PDF)

Lütfen bu sayfadaki genel şartlar bölümünü okuyun.

Oyuncu sandalyeleri GRUPPSPEL, MATCHSPEL, UTESPELARE ve HUVUDSPELARE oyuncu sandalyesi

Evde günlük yaşam oyuncu sandalyelerini gerçekten zorlar. Tüm sandalyelerimiz, ofis kullanımına yönelik sandalyelerin kalite ve güvenliğine ilişkin katı standartlarımızı karşılayacak şekilde titiz bir şekilde test edilmektedir. GRUPPSPEL oyuncu sandalyesi, MATCHSPEL oyuncu sandalyesi, UTESPELARE oyuncu sandalyesi ve HUVUDSPELARE oyuncu sandalyesi, ofis sandalyelerine yönelik ANSI/BIFMA X5.1 ve EN 1335 standartlarının en son sürümlerine göre test edilmektedir. Bu, oyuncu sandalyelerimizde size malzeme ve işçilik kusurlarına karşı 3 yıllık garanti verebileceğimiz anlamına geliyor. GRUPPSPEL oyuncu sandalyesi, MATCHSPEL oyuncu sandalyesi, UTESPELARE oyuncu sandalyesi, HUVUDSPELARE oyuncu sandalyesi. Oyun sandalyeleri garanti koşullarını aşağıdaki dökümanda görebilirsiniz.

Oyuncu sandalyeleri garanti koşulları (PDF)

Lütfen bu sayfadaki genel şartlar bölümünü okuyun.

IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git