IKEA-a comfortable family room that works 01y
IKEA-a comfortable family room that works 2

1. Uyumlu bir renk paleti seçin

Oraya buraya eklenmiş birkaç parlak renk, yumuşak bir jimnastik minderi gibi, evinize çok çocuksu olmayan ama eğlenceli bir hava katar. (Üstelik yerden kazanmak için minderi istediğinizde katlayıp kaldırabilirsiniz.) “Birbiriyle uyumlu renkleri, cesur ve aynı zamanda çocuk dostu tasarımlarla birleştirerek esprili bir yetişkin tarzı yaratabilirsiniz.” diyor tasarımcı Emma Persson Lagerberg.

IKEA-a comfortable family room that works 3

2. Esnek bir favori köşe yaratın

Akıllı modüler bir kanepe ile, yalnızken kullanabileceğiniz rahat bir köşe yaratabilirsiniz. Yeniden sosyalleşmek istediğinizde, kanepenin parçalarını düzenlemeniz yeterli. Gün ışığından ve sakinleştirici etkisi olan doğadan faydalanmak için kanepenizi pencerelere yakın yerleştirmeyi çalışın.

IKEA-a comfortable family room that works 4

3. Alanı herkese uygun olacak şekilde düzenleyin

Çocuk boyu mobilya kullanmak, herkesin ortama dahil hissetmesini sağlar. Kendi klasik koltuklarında oturmak, küçüklerin de büyükler gibi hissetmeleri anlamına gelir.

IKEA-a comfortable family room that works 5

4. Beraber dekore edin

Çocukların ortak kullanılan alanlarda kendilerini göstermelerine fırsat verin, örneğin kendi yemek sandalyelerini seçmeleri gibi. Ayrıca doğru yükseklikte bir sandalye yemek zamanında herkes için daha rahat olabilir. Yüksek bir çocuk sandalyesinden klasik bir yetişkin sandalyesine kadar tarzları ve malzemeleri karıştırmaktan çekinmeyin, zira karıştırmak ve eşleştirmek odaya kişilik katacaktır.

IKEA-a comfortable family room that works 06y

5. Farklı tarzlardaki depolamayı birleştirin

Eşyalarınızı ortadan kaldırmak, onları ortaya çıkarmak kadar kolay olmalı. Bunu sağlayabilmek için, evinizde özelleştirilmiş depolama sistemleri kullanın. İhtiyaçlarınıza göre farklı ölçüleri ve tarzları birleştirebilirsiniz. Örneğin, oturma odasında çocukların oyuncakları ve diğer malzemeleri altlara, büyüklerin kitapları ve diğer eşyaları daha yükseklere yerleştirerek herkesin kendi boyuna uygun yükseklikte bir depolama alanına sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git