IKEA-5 ways to extend summer on your balcony 01y
IKEA-5 ways to extend summer on your balcony 02

1. Sıcak kalın

Havalar soğumaya başlasa da dışarıda zaman geçirmek hepimize iyi gelir. Duvara bir tente monte ederek rüzgara ve yağmura karşı bir koruma oluşturun. Yumuşak minderlerle ortamı ısıtın ve istediğiniz zaman kolayca içeriye taşıyabilmek için battaniyelerinizi ve örtülerinizi kulplu sepetlere yerleştirin.

IKEA-5 ways to extend summer on your balcony 03

2. Bahçenizi her hava şartına dayanıklı hale getirin

Soğuğa dayanıklı çiçekler seçerek bahçenizin ve balkonunuzun yeşil kalmasını sağlayabilirsiniz. Çiçekleriniz için paslanmaya dayanıklı galvanizli veya fazla suyu tutan ve bitkinizin nemli kalmasını sağlayan terakotta gibi dayanıklı saksılar kullanın. Büyük bitkiler için güneş çıktığında hareket ettirebilmek için tekerlekli saksı altlığı tercih edebilirsiniz.

IKEA-5 ways to extend summer on your balcony 04
IKEA-5 ways to extend summer on your balcony 05

3. Akıllı saklama çözümleriyle düzenli olun

Yazın son günlerinde dışarıda, ılık güneşin altında kendinize bir okuma köşesi yaratabilirsiniz. Bankın üzerine birkaç minder koyun ve yumuşak bir örtüyü üzerinize çekin. İçeriye girmeye hazır olduğunuzda minderleri ve örtüleri korumak için hepsini su geçirmez bir kılıf içine koyarak sandıklı bankın içine yerleştirebilirsiniz.

IKEA-5 ways to extend summer on your balcony 06

4. Akşam yemeğinizi ay ışığı ve yıldızların altında yiyin

Günler kısalınca yemek alanınızı ışıklarla aydınlatın. LED ampulleri yemek masasının üzerine asabilir, rüzgarlı havalarda mumların sönmemesi için fenerler kullanarak ortamı aydınlatabilirsiniz. Dekoratif aydınlatma için bir cam kavanozun içine LED'li aydınlatma zinciri yerleştirerek de dekorasyonu zenginleştirebilirsiniz.

IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git