IKEA-hali secimine iliskin onemli ipuclari 7y

Halınızın boyutu ne kadar olmalı?

Oturma odasında, kanepe ve koltuklarınıza kadar uzanan büyük bir halı kullanabilir veya orta boy bir halının üzerine mobilyalarınızın sadece ön ayaklarını koyabilirsiniz. Yemek odanız için ise yemek masasından geriye çektiğinizde dahi halının sandalyelerinizin altında kalmasını sağlayacak büyüklükte olması en iyisidir.

Tüm halıları inceleyin

Halınızı büyütmek çok kolay

Daha büyük bir halı istiyorsanız, iki halıyı bir araya getirebilirsiniz. Halılar, bir odada TV alanı veya yemek alanı gibi farklı bölgeler oluşturmanıza yardımcı olur. Dolayısıyla iki halıyı bir araya getirmek daha büyük bir alan yaratmanıza sağlar. Veya kilimleri bir araya getirerek duvardan duvara uzanan bir halı görünümü de oluşturabilirsiniz.

Tüm büyük halıları inceleyin

Shaggy mi düz dokuma mı?

Shaggy halılar yumuşak ve rahat hissettirir ve shaggy halıların çoğu evinizdeki gürültüyü azaltmaya yardımcı olur çünkü yoğun, kalın yünler sesi emer. Düz dokuma halılar daha incedir, bu da onları mutfağınızda veya yemek alanınızda iyi bir seçim haline getirir çünkü sandalyelerinizi içeri ve dışarı taşımak ve kırıntıları süpürmek kolaydır.

Tüm shaggy halıları inceleyin

Seveceğiniz bir halıyı nasıl seçersiniz?

Odanıza cesur bir ifade mi katmak istiyorsunuz, yoksa en sevdiğiniz renkle canlılık katmak mı? Veya evinizin diğer mobilyalarıyla uyum sağlayacak sade bir halı mı tercih edersiniz? IKEA ürün yelpazesinde beğeneceğiniz halıyı bulmanıza yardımcı olacak pek çok seçenek var

Tüm halıları inceleyin

Kaymaya karşı koruma

Bir halı kaydırmaz, herhangi birinin kayma riskini azaltmaktan daha fazlasını yapar. Aynı zamanda süpürürken halının yerinde kalmasına da yardımcı olur. Burada gösterilen STOPP FILT halı kaydırmaz, ince halıları daha yumuşak hale getirir ve hem zemini hem de halıyı aşınmaya karşı korur.

Tüm halı kaydırmazları inceleyin

Çocuklarınızın oynamasına yardımcı olan halılar

Çocuklar yerde oynamayı severler, bu nedenle bir çocuk odası halısı ile çocuklarınızın odasını daha rahat hale getirebilir ve oyun zamanının daha konforlu olmasını sağlayabilirsiniz. Hatta bazı halılar, çocuklarınızın oyunlarında kullanabileceği desenlere sahiptir. IKEA çocuk odası halıları, diğer çocuk ürünlerimizle de uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Tüm çocuk odası halılarını inceleyin
IKEA-yatak odasi icin hali secimi 01

Yatak odası için halı seçimi ve yerleşimi

Yatak odası halıları, yumuşak bir zemin oluşturmaktan öte bir işleve sahiptir. Keskin sesleri emer, enerji tasarrufuna yardımcı olur, zemini korur, yatağa temiz ayaklarla girmenize yardımcı olur ve ortamı çok daha sıcak bir hale dönüştürürler. Burada, yatak odası halılarınızdan en iyi şekilde faydalanmanızı sağlayacak bazı fikirlere ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için tıklayın
IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git