Evde yaratabileceğiniz 5 çocuk dostu alan

24.10.2017

Rahatınızdan veya zevkinizden ödün vermeden, evin her köşesinde çocuklarınızla birlikte zaman geçirmek istemez misiniz? Temizleme derdi ve evin 'yetişkin görünümünü' kaybetme stresi olmadan, eğlenmeye odaklanmanızı sağlayan bu 5 fikre göz atın.


1. "Gizli" depolama alanı kullanın.

Rahat, özelleştirilebilir ve çok amaçlı mobilyalara odaklanın. Bu akıllı ayak uzatma taburesi, çocuklara oyuncakları için gizli saklama alanı sağlıyor ve siz de düzenli bir oturma odasına kavuşuyorsunuz. Gizli oyuncak zulasını ortaya çıkarmak için sadece kapağı kaldırmanız yeterli.

2. Bağımsızlığı cesaretlendirin.

Çocukların oyuncaklarını çıkartmalarını ve oyun oynamaları bittikten sonra kendi başlarına toplamalarını kolaylaştırın. Birbiriyle uyumlu kapaklı kutuları açık raf ünitesinin alt raflarına yerleştirin. Raf ünitesine dahil olan devrilme önleyici güvenlik aparat ile duvara sabitlenmeyi unutmayın.

 

3. Taklitçilik oynayın.

Oturma odanıza çocuklar için, yetişkinlerinkine benzer koltuk ekleyerek çocuğunuzun sizi taklit etmesine yardımcı olabilirsiniz. Rol model alma, sosyal becerilerinin gelişmesi için harikadır. Kim POANG tekli koltukta oturup bir fincan çayın tadını çıkararak kendini büyükler gibi hissetmez?

4. Açık/kapalı oyun alanları yaratın.

Kapaklı bir dolabın içini boşaltın ve kalıcı bir oyuncak eve dönüştürün. Oyun zamanı sona erdiğinde kapakları kapatırsınız ve tek gördüğünüz yetişkin tarzında bir düzen olur.

 

5. Stres olmadan sosyalleşin.

Yıkanabilir kanepe kılıflarının ve temizlenmesi kolay yüzeylerin bir karışımını kullanarak kazaların üstesinden gelin. Yayılmak için geniş, yumuşak bir alan oluşturun ve kir tutmayan mat üzerinde oynayın. (altına halı kaydırmazı koymayı unutmadan). Sehpayı biraz ileri itin ve dominoların devrilmesi için yer açın.


 Canlı Destek