Nasıl daha sürdürülebilir beslenirsiniz?

Gıda seçimleri önemlidir. Bitki bazlı gıdalar ve sorumlu kaynaklardan alınan sertifikalı ürünler sürdürülebilir bir beslenme ortamı yaratmanın yollarından biridir. Belki de bahçenizde bir sera oluşturabilirsiniz. Böylece taze gıdaları kendiniz üretebilirsiniz.

IKEA-surdurulebilir gida 1
IKEA-surdurulebilrlik gida 8

Sürdürülebilir deniz ürünleri

Bugün restoranlarımızda ve İsveç Gıda Marketlerinde satılan ve servis edilen ASC veya MSC sertifikalı deniz ürünleri çevre sertifikalıdır. Buna örnek olarak ASC sertifikalı (Aquaculture Stewardship Council) somon ve MSC sertifikalı (Marine Stewardship Council) karides verilebilir. Bu iki önemli sertifikasyon sistemi sayesinde, sorumlulukla üretilmiş deniz ürünleri sunabiliyoruz.

Sürdürülebilir deniz ürünleri için tıklayın
IKEA-gida

Gıda israfını azaltmak için birlikte çalışıyoruz

Gerçek şu ki tüm gıdaların 1/3’ü israf ediliyor. IKEA üretim ve restoranlar için net hedeflerle gıda israfını azaltmaya kararlıdır. Ayrıca insanların evlerinde gıda israfını azaltmalarına yardımcı olacak ürünler geliştirmeye de devam ediyor. Birlikte bir fark yaratabiliriz.

Tüm yemek saklamalarını inceleyin
IKEA-surdurulebilirlik gida 6

Topraktan gelen lezzetler

IKEA ürün yelpazesindeki sebze köfteleri çok değerli bir bitki bazlı gıda alternatifidir. Neyi seçerseniz seçin, topraktan gelen yiyeceklerin çok lezzetli olduğuna emin olabilirsiniz.

HUVUDROLL sebze köftesini inceleyin
IKEA-barinak yeni 2

İsveç restoranı ve İsveç Çıkış Kafesinde, artan yemekleri çöpe atmıyoruz.

IKEA mağazalarının bulunduğu şehirlerdeki hayvan koruma barınaklarına yiyecek yardımı olarak gönderiyoruz. Toplanan yemek atıkları, en fazla 2-3 işgünü süresince IKEA mağazaları içerisindeki soğuk hava depolarında, sızdırmaz ambalajlarda biriktirilir. Sonrasında, küçük dostlarımıza iletilmek üzere, IKEA mağazalarının bulunduğu şehirlerdeki hayvan koruma barınakları tarafından teslim alınır.

IKEA-surdurulebilir gida 3

Tarladan bardağa sorumluluk alıyoruz.

Rainforest Alliance Sertifikası, tüm IKEA kahvelerinin sorumlu bir şekilde yetiştirilmesi ve üretilmesi hedefine katkıda bulunur. Tarlalardan kahve fincanınıza kadar özen gösteriyor ve sorumluluk alıyoruz!

Tüm içecekleri görün
IKEA-surdurulebilrlik gida 9

Seranızdan gelen yiyecekler

Taze otlarınızı marketten alır ve iyi süzülmüş toprak ile saksıya dikerseniz, her yemek yaptığınızda yemeklerinizin tazeliğini korursunuz. Bu durum size kolaylık ve tasarruf sağlar, ayrıca israfı da azaltır.

Tüm çiçek saksılarını ve saksıları inceleyin

Sürdürülebilir yaşam için bazı fikirler

IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git