Sürdürülebilir malzemeler seçmek nasıl bir fark yaratır?

Bugün ürünlerimizin % 60'ı yenilenebilir malzemeler kullanılarak üretilmekte. Bizim hedefimiz, tüm ürünlerimizin 2030 yılına kadar yenilenebilir veya geri dönüştürülebilir olmasıdır. Yıllar içinde, çevre için daha iyi olan uygun fiyatlı ev mobilyaları bulmayı her zamankinden daha kolay hale getirdik.

Surdurulebilirlik

Ahşap; birçok niteliğe sahip bir malzeme

Ahşap, IKEA mobilyaları ile en çok özdeşleşen malzemedir. İskandinav tasarım mirasımızın bir parçası olarak, sorumlu bir şekilde yönetilen ormanlardan gelmesi koşuluyla tasarım, kalite ve çevre açısından mükemmel bir malzeme olduğu için ahşapla çalışmayı seviyoruz. Ahşap güzel olduğu kadar dayanıklı, yenilenebilir ve geri dönüştürülebilir özelliklere sahiptir.

Güvenli kimyasalları tercih ediyoruz.

Güvenli ve sağlıklı ürünleri tercih etme hedefimiz doğrultusunda politikalarımızı sürekli güncelliyor ve değiştiriyoruz. Zararlı etkiye sahip olabilecek kimyasal maddeleri üretim sürecimizden çıkararak sizlere güvenli ürünler sunuyor ve standartlarınıza uygun hizmet sağlıyoruz.

Zamanla güzelleşen ürünler

Bir ürünün kalitesini belirleyen kullanılan malzemelerdir. Döküm demirden üretilen pişirme aksesuarları hem dayanıklı hem de uzun ömürlüdür. Ocakta ve fırına kullanılabilirler. Doğru şekilde kullanıldıklarında yapışmazlık özellikleri vardır.

İşlevsel ve çevreye duyarlı bir ürün

IKEA aynalarının tümü %100 kurşunsuzdur. Toksik madde içermeyen saf malzemelerle üretim yapan ilk şirketlerden biriyiz. Aynanız her yönden sizi yansıtsın.

Aynalar için tıklayın.

Çok yönlü bir çanta

FRAKTA, yeşile önem veren mavi çanta. Çantanızı alışveriş yaparken, çamaşırlarınızı ayırırken, patates büyütürken veya taşınırken kullanabilirsiniz. Sınırsız kullanım, atık sahaların sınırsız sayıda plastikten kurtulması anlamına geliyor.

FRAKTA çantalar için tıklayın.

Tek kullanımlık plastik tüketimine son!

Plastik tüketimi önemli bir sorun ama biz bu sorunla baş etmeye hazırız. IKEA, bu süreçte ilk adım olarak 2020 yılının başında tüm tek kullanımlık plastikleri ürün gamından kaldırdı.

Kağıt pipetler için tıklayın.
Surdurulebilirlik

Doğal liflerin gerçek güzelliği

Minder kılıflarınız için keten, rami, kenevir veya jüt gibi doğal lifleri tercih edin. Bu bitkiler, büyürken çok fazla miktarda suya ihtiyaç duymazlar; dolayısıyla bu sorumlu ve yenilenebilir kumaşların çevre üzerindeki etkisi de azdır.

Surdurulebilirlik

Yeni doğal lifler

Liyosel ahşaptan üretilen yumuşak bir liftir. Nefes alan yapısı sayesinde liyoselden üretilmiş yorganınıza gömüldüğünüzde serin ve kuru bir uyku çekebilirsiniz. Liyosel üretiminde, diğer çoğu tekstil malzemesine göre çok daha az su ve zirai ilaç kullanılır.

Liyosel kullanılan ürünler için tıklayın.
Surdurulebilirlik

Güzel görünümlü bambu

Bambu, uzun lifleri sayesinde çoğu ahşap malzemeden daha güçlü ve dayanıklıdır. IKEA ürünlerinde kullanılan bambu, günde bir metreye kadar büyüyebilir ve 4-6 yıl sonra hasada hazır hale gelir. Hızlı büyüyen, yenilenebilir ve göze güzel görünen ve ayrıca sorumlu kaynaklardan elde edilen bambu, uzun süreler boyunca kalitesini kaybetmeyen ürünler üretmemizi sağlıyor.

Bambu kullanılan ürünler için tıklayın.
Surdurulebilirlik

Evinizi doğal güzelliklerle donatın

Jütü bu kadar özel yapan ne? Jüt; doğal, dayanıklı ve yenilenebilir bir bitki lifidir. Halılardan sepetlere ve abajurlara kadar birçok ürünün üretiminde bu malzemeyi kullanıyoruz. Jütün doğal güzelliğinden faydalanarak evinize sıcak bir hava katabilirsiniz.

Jüt kullanılan ürünler için tıklayın.
Surdurulebilirlik

Doğal güzellikler

Hem doğal malzemelerden üretilmiş ürünleri kullanma isteğini hem de dünyanın doğal kaynaklarını koruma ihtiyacını nasıl dengeliyoruz? Hindistan cevizi kabuğu, su sümbülü ve deniz yosunu gibi insanların atık malzeme olarak gördüğü doğal lifleri kullanıyoruz.

Dayanıklı ve güzel görünümlü keten

Eskiden keten çok az kişi tarafından kullanılıyordu. Artık herkes keten ürünlere erişebiliyor. Daha az su ve zirai ilaç kullanılarak yetiştirilen bu doğal malzemeyle daha kaliteli bir gece uykusu için yumuşak ve nefes alan nevresimler üretiliyor.

Keten kullanılan ürünler için tıklayın.

Sürdürülebilirlik nasıl mümkün?

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git