IKEA-How to set the table by the book 01
IKEA-How to set the table by the book 2

1. 6 kişilik bir sofra hazırlamak için ihtiyacınız olanlar:
6 adet kesme tahtası
6 adet yemek, salata ve ekmek tabakları
Yemek ve tatlı için çatal bıçak seti
6 adet su bardağı
6 adet kadeh
Büyük bir masa örtüsü ve üzerine sermek için servis örtüsü
Eski kitaplar, çiçek ve mumlar

IKEA-How to set the table by the book 3

2. İlk adım olarak bir tema ve renk grubu seçin. Kitap seven arkadaşlarınızı bir araya topladığınız bir davet veriyorsanız temaya uygun olarak eski kitaplar bulun ve mavinin açık tonlarıyla bej gibi hafif renkli kitaplar seçerek yaratıcılığınızı ortaya çıkarın.

IKEA-How to set the table by the book 4

3. Sofrayı kurmaya tekstilleri seçerek başlayın. Masa örtüleri masanızı korurken servis örtüleri de her bir konuğun yerini belirler. İlk kat için yere değecek uzunlukta kumaş örtü kullanın. Sonra üzerine standart ölçüde bir masa örtüsü serin. Onun da üstüne vurgulamak istediğiniz renkte servis örtülerini yayın.

IKEA-How to set the table by the book 05

4. Yemek takımı sofranın her şeyidir. Havalı bir sunum için iç içe konan yemek, salata ve çorba tabaklarının altına şık kesme tahtaları yerleştirebilirsiniz. Hoş bir kişisel dokunuş için kumaş peçetelerin çevresini bir kitap sayfası ile sarabilir ve misafirlerinizin isimlerini yazarak yer kartı olarak kullanabilirsiniz.

IKEA-How to set the table by the book 5

5. Çok sayıda kadeh gözünüzü korkutmasın. Hangi yemekle ne içilir kuralını unutun, kuralları siz koyun. Sofraya herkes için su bardağı, beyaz şarap kadehi ve kırmızı şarap kadehi koyun, kullanılmayanları sonra kaldırırsınız.

IKEA-How to set the table by the book 6

6. Sofraya kişilik kazandıran, son rötuşlardır. Yemek masanızı evinizde hazır bulunan dekoratif aksesuarlar ile veya canlı ya da kuru çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Süslemeleri tek sayılı gruplar halinde tutarak dengeli bir kompozisyon oluşturun. Son olarak en iyi şekilde yemek deneyimi yaşatmak için, sofrada baskın kokulu çiçeklere ve mumlara hayır deyin.

IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git