IKEA perdelerinizi boyayin 01
IKEA perdelerinizi boyayin 02

Mor lahana ile boyanmış perdeler

Doğadaki bitkilerden çeşitli renk tonları elde edebiliriz. Bu doğal renklerle beyaz perdelerinizi zevkinize göre renklendirebilir ve kişiselleştirebilirsiniz. Bu tamamen doğal mor boya, doğranmış mor lahananın birkaç kaşık tuzla birlikte bol suda neredeyse bir saat boyunca kaynatılmasıyla elde edildi. Dilerseniz diğer renkli meyve ve sebzelerle ve hatta çay ve zerdeçal gibi bitkilerle aynı işlemi deneyebilirsiniz. Yeterince kaynattıktan sonra ocağı kapatın ve karışımı süzdükten sonra yeniden tencereye aktararak soğumasını bekleyin.

Boyama aşaması

Boyamak istediğiniz kumaş yeni yıkanmış ve ıslak olmalıdır. Her şey hazırsa artık kumaşı ev yapımı boyanızla karıştırabilir sabit bir şekilde ve eşit seviyede tutarak düz bir şekil elde edebilirsiniz. Kumaşı boyanın içinde ne kadar uzun süre tutarsanız rengi o kadar koyu olacaktır.

Tüm tencereleri inceleyin
IKEA perdelerinizi boyayin 03
IKEA perdelerinizi boyayin 04
IKEA perdelerinizi boyayin 05

Deneyebileceğiniz farklı teknikler de var

Beyaz renkten mor renge net bir geçiş yerine daha kademeli bir renk geçişi de mümkün. Bunun için kumaşı boyayla kademeli bir şekilde karıştırmanız gerekiyor. Önce en alttan başlayarak kumaşın birkaç santimlik kısmını boyayabilir ve daha sonra yavaşça bir miktar daha kumaşı içine koyarak koyu tonlardan açık tonlara hoş bir geçiş elde edebilirsiniz.

IKEA perdelerinizi boyayin 06

Durulayın, asın ve kurutun... Hepsi bu!

İstediğiniz görüntüyü elde ettikten sonra tek yapmanız gereken boyadığınız kumaşı çamaşır makinesinde yıkamak ve kurumasını beklemek. Tüm bunları sadece buzdolabında duran sebzeleri kullanarak başardınız. Sırada ne var? 

Tüm açık gardıropları inceleyin

Hangi kumaşı boyamak istersiniz?

Bu yöntemden en güzel sonucu elde etmek için %100 daha sürdürülebilir pamuk ve keten gibi doğal kumaşlar kullanabilirsiniz. Başlangıçta diğer renklerin sonucu etkilenmemesi için mümkün olduğunca beyaz tonlarla çalışmak daha doğrudur.

Tüm perdeleri inceleyin
IKEA perdelerinizi boyayin 07

Patates kullanarak ahşap mobilyalarınızı boyayın

İşlenmemiş ahşabın en büyük avantajı, güzel görünümünün yanı sıra yıllar boyu işlevsel kalmasıdır. Daha da iyisi, eşyalarınızın daha özgün görünmesini istiyorsanız boyama işlemleriniz için harika birer tuval olmalarıdır. Örnek verecek olursak bu bank, sadece bir patatesin yardımıyla bambaşka bir tarza sahip olmuş.

İlham verici tasarımlar

Sorumlu kaynaklardan elde edilen işlenmemiş ahşaptan yapılmış kutuları, dolapları karyolaları ve diğer birçok mobilyayı istediğiniz gibi şekillendirip boyayabilirsiniz.

Sürdürülebilir ahşapla ilgili daha fazla bilgi alın
IKEA perdelerinizi boyayin 08

Mobilyanızı düz bir şekilde boyamak mı yoksa şekillerle süslemek mi istersiniz?

Bu bankı tamamen yeni bir renge boyayabilir veya bu üçgenler gibi kendi geometrik deseninizi oluşturabilirsiniz. Dolabınızdan bir patates alın ve uygulamak istediğiniz şekli oymadan önce bu patatesi bıçakla ikiye kesin. İpucu: güzel bir şekilde oluşturabilmek için kağıt şablon veya kurabiye kalıbı kullanabilirsiniz.

İstediğiniz gibi renklendirin

Patates baskınızı her yerine aynı oranda boya gelecek şekilde boyayın. Unutmayın, baskılarınızın mükemmel olmasına gerek yok. Ufak tefek pürüzler mobilyalarınızın daha da güzel görünmesini sağlayacaktır.

Tüm tabureleri inceleyin
IKEA perdelerinizi boyayin 09
IKEA perdelerinizi boyayin 10

PERJOHAN

ahşap tabure, çam 1.099 Sepete Ekle
IKEA-perdelerinizi boyayin 11

Ahşap mobilyalarınızı boyarken çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz

IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git