IKEA-A great family dinner in four hopeful steps 01y
IKEA-A great family dinner in four hopeful steps 2

1. Akşam yemeğinizi önemli hale getirin

Yemek saatini, günün geri kalan saatlerinden öne çıkarın. Diğer aile bireylerini hazırlıklara dahil edin, hatta yapabiliyorsanız yemeği de birlikte pişirin. Çocuklarınıza menü seçimi veya sofrayı kurma sorumluluğu vererek onları motive edin.

IKEA-A great family dinner in four hopeful steps 3

2. Sofranıza ilgi ve sevgi gösterin

Özenle kurulmuş bir sofrada yemek yemek büyük fark yaratır. Misafir takımınızı kullanmak için neden sadece misafir gelmesini bekliyorsunuz? Amerikan servislerini çıkarın, büyük çukur tabakların içine küçük, desenli kaseleri yerleştirin, yanına renkli peçeteleri ekleyin. Bu küçük detaylar sofrayı ciddi gösterebilir ama aynı zamanda bir kutlama havası yaratır.

IKEA-A great family dinner in four hopeful steps 4

3. Anın tadını çıkarın

"Herkesin günü nasıldı? Hafta sonu için bir planınız var mı?" Aile fertlerini konuşturmayı başarabilirseniz anı uzatmaya çalışın. Yemeğin ardından bir kutu oyunu oynayarak veya müzik yarışması yaparak birlikte çok eğlenebilir, zamanın nasıl geçtiğini farkına bile varamayabilirsiniz.

IKEA-A great family dinner in four hopeful steps 5

4. Ekstra önlemler

Hafta ortası cep telefonlarından ve tabletlerden bir süreliğine uzaklaşmak herkes için zor olabilir, hele de tüm aile söz konusuysa. Yine de, mobil cihazların STOCKSUND bankın altında (ya da ulaşılamayan bir yerde) birkaç saat dinlenmesi hepinize iyi gelecektir.

IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git