Evin istediğiniz köşesini çalışma alanına dönüştürmeniz için 5 fikir

24.10.2017

Evde ders yapmak ve çalışmak kaçınılmazken bir ev ofis için uygun bir alan bulmak her zaman kolay olmayabilir. Kanepe, yemek masası, veya evin başka bir köşesinde çalışma alanı yaratma fikirlerimiz, sizin ve çocuklarınızın çalışırken odaklanmanıza ve yeni şeyler öğrenmenize yardımcı olabilir.


IKEA İyi Fikirler - Evin her köşesini çalışma alanına dönüştürmeniz için 5 fikir

1. Oturma odasındaki çalışma alanınızı, eşyalarınızla kitaplarınızı sergileyebileceğiniz çok sayıda raf ve çalışma masası içeren bir kombinasyonla kamufle edin. Kablo düzenleyici ortada görünen dağınık kabloları bir yerde toplamanızı ve klipsli spot lamba da masanızın üzerinde yer kaplamadan, ihtiyacınız olan aydınlatmayı sağlar. Çalışma alanında daha fazla uyum yakalamak için masa aksesuarlarını duvarın rengiyle eşleştirebilirsiniz.

 
 
+
 
 
+
IKEA İyi Fikirler - Evin her köşesini çalışma alanına dönüştürmeniz için 5 fikir

2. Herhangi bir masaya, özellikle de rahat bir biçimde eşyalarınızı koyabileceğiniz bir yemek masasına oturarak tekerlekli bir akıllı saklama ünitesinin yardımıyla masanızı çalışma alanına dönüştürebilirsiniz.

3. Farklı yüksekliklere göre ayarlanabilen çalışma masası çocuğunuz ile birlikte büyür. En yüksek ayarda yetişkinler bile rahatça çalışabilir. Ve zamanı gelince çocuk sandalyesini değiştirebilirsiniz. Çok amaçlı panolar ve çerçeve rafları, çalışma alanını temiz ve düzenli tutarken masa lambaları da göz yorgunluğunu azaltır.

4. Yatak odasını ve çalışma odasını ince ve tekerlekli bir çalışma masası ile birleştirin. Dizüstü bilgisayarınıza ve kitaplarınıza yetecek kadar genişlikte bir masa seçerken aydınlatmayı ve yatağınız ne kadar cazip bir oturma alanı sağlasa da bir ergonomik bir sandalye seçmeyi unutmayın.

 
IKEA İyi Fikirler - Evin her köşesini çalışma alanına dönüştürmeniz için 5 fikir

5. Keyifle oturduğunuz yerde verimli çalışmanıza da olanak sağlayan laptop masasını aynı zamanda sehpa olarak da kullanabilirsiniz. Yer lambasını kitap okuyacağınız zaman istediğiniz yöne döndürebilir, cepli düzenleyiciye elinizin altında olmasını istediğiniz pratik eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.