IKEA-mutlu bir ev

"Evimi nasıl çocuk dostu ve güvenli bir hale getirebilirim?"

IKEA İç Mekan Tasarım Uzmanı Mia Gustafsson'a göre çocukların istediği gibi oynayabilecekleri, yeni şeyler öğrenebilecekleri ve kişisel gelişimlerini destekleyebilecekleri bir alana sahip olmaları çok önemli.

Güvenli bir ev

Mia, çocuklu hayatın en önemli kuralının her durumda güvenliği ön planda tutmak olduğuna inanıyor. Üç küçük çocuğun yaşadığı bu evde, tüm büyük mobilyaların ve kabloların duvara sabitlenmesini sağlamış. Pencerelerin açılmasını ve çekmecelere ve dolaplara erişimi engellemek için güvenlik kilitleri kullanılmış. Mia konuyla ilgili olarak şöyle diyor: "Anne ve babalar, oyuncak ve nevresim gibi tüm IKEA Çocuk ürünlerinin güvenlik açısından detaylı testlere tabi tutulduğu ve zararlı kimyasallar içermediği konusunda rahat olabilirler."

Herkesin kendini ait hissetiği bir ev

Güvenlikle ilgili önlemler alındıktan sonra Mia'nın sıradaki adımı, sıcak bir aile ortamı oluşturmasına katkı sağlayacak mobilyalar kullanmaktı. Mia bu konudaki tercihlerini şöyle açıklıyor: "Tüm aileyi bir araya getirebilecek ve birden çok işlevi olan az sayıda büyük mobilya tercih ettim." Bu yaklaşıma en güzel örnek, yemek yemekten ödev ve el işi yapmaya kadar birçok amaçla kullanılabilen büyük yemek masası seçmesi olmuş.

Bu evde herkesin bir görevi var

Mia için bu evin içini tasarlarken çocukların küçük yaşlardan itibaren kendi eşyalarını düzenlemesini sağlamak en önemli kriterlerden biriydi. “Bu nedenle evde, kutular ve alçak seviyelerdeki kancalar gibi çocukların yardım almadan kolaylıkla erişebilecekleri saklama çözümlerini kullandım. Ayrıca, sanat köşesi ve bitki masası gibi aktivite alanları tasarladım ve çocukların ihtiyaç duyduğu tüm eşyaların tek bir yerde olmasını sağladım."

Tüm oyuncak dolaplarını inceleyin
IKEA-mutlu bir ev

Dayanıklı ürünler

Çocuklu bir aile için en önemli konulardan biri de günlük kullanımın yol açtığı yıpranmalara dayanabilecek sağlam mobilyalara sahip olmaktır. Mia bu doğrultuda, kolay kırılabilir tüm eşyaların çocukların erişemeyeceği şekilde yerleştirilmesini sağladı ve yıkanabilir kılıfları olan bir kanepe kullanmayı tercih etti. Ayrıca, çocukların yaratıcılıklarını geliştirdiği "sanat köşelerinde" zeminleri korumak için zemin koruyucular kullandı.

Tüm çocuk ürünlerini inceleyin

Aile dostu mobilyalar

Büyük mobilyalar, herkes için yeteri kadar alan olmasını sağlıyor.

Tüm mobilyaları inceleyin
IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git