IKEA-a chefs top small kitchen 01
IKEA-a chefs top small kitchen 02y

1. İyi bıçaklar

“İyi, ağır saplı bir bıçak seçin,” diyor Liz. Dayanıklı bıçaklar en çok sert sebzeleri doğrama, daha küçük olanlar ise soymak ve keserek süslemek için kullanışlı. Paslanmaz çelik, temizlemesi kolay ve zor yıpranan bir malzeme olsa da en iyisi bıçaklarınızı bulaşık makinesine koymaktansa elde yıkamak.

IKEA-a chefs top small kitchen 03y

"Malzemeleri lezzetlerine olduğu kadar renklerine de bakıp alın. Biz yemeklerin lezzetlerinden olduğu kadar görüntülerinden de zevk alıyoruz!"

IKEA-a chefs top small kitchen 4

2. İyi malzemeler

“Burası benim Meksika mutfağı rafım! Ne zaman doğup büyüdüğüm yer olan Meksika’ya gitsem yanımda biberler ve baharatlar ile geri dönüyorum. Onları içindekileri görebileyim diye ağzı sıkıca kapanan kavanozlarda saklıyorum.”

IKEA-a chefs top small kitchen 5

3. Kullanışlı raylar

Tezgahlarınızın üstünü mümkün olduğunca sadeleştirmek ve mutfak aksesuarlarını ocağa yakın bir yerde toplamak için duvar raylarını kullanın. “Metal donanımın temizlemesi kolay,” diyor Liz. “Ve diğer renklerle de uyumlu.”

IKEA-a chefs top small kitchen 6

4. İyi aydınlatma

Eğer mutfağınızın hiç bir köşesinde doğal ışık yoksa, bir rafın üstüne pratik bir spot lamba tutturun. Yiyecek hazırlarken yardımcı olacaktır ve siz akşam yemeği yerken de atmosfer yaratmak için dolaylı bir ışık görevi üstlenir. "Masa üstüne birkaç tane de mum koymayı unutmayın!" diyor Liz.

IKEA-a chefs top small kitchen 07

5. Organizasyon

“Bu kadar küçük bir alanda düzenli olmalısınız,” diyor Liz. “Örneğin, baharat çekmecemdeki her şey etiketlidir. Ve ben bir akşam yemeği davetine ev sahipliği yapıyorsam, zamanımı misafirlerim geldiğinde yemeği pişirme işini bitirecek şekilde planlarım. Bu da onlarla daha fazla ve keyifli vakit geçirebileceğim anlamına geliyor."

IKEA-a chefs top small kitchen 08

Minik şefleri oyun mutfaklarıyla yemek yapmaya teşvik edin

Tüm oyun mutfaklarını inceleyin
IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git