IKEA-Ideas to create a teen hang out space 01y
IKEA-Ideas to create a teen hang out space 02
IKEA-Ideas to create a teen hang out space 03

Büyüyüp değişen hayaller için yer açın.

Genç çocuğunuzun ilgilendiği şeylerin, hobilerinin ve tutkularının odalarını şekillendirmesine izin verin. Alanlarını nasıl değerlendirebilecekleri üzerine fikirlerini paylaşmalarını teşvik edin, sonra hepsini birlikte hayata geçirin. Ve odanın değişmesine hazırlıklı olun. Çocuğunuz büyüdükçe, odalarının kendileriyle birlikte büyümesine isteyeceklerdir, bunun için odayı çok fazla çaba gerektirmeden (tüm odayı boyamak yerine renkli yapışanlar yapıştırmak gibi) değiştirmenin yollarını bulun.

“Lison dışa dönük bir kız. Oldukça yaratıcı ve sanat ile dramayı seviyor. Okulda ev ödevlerinin önemli olduğu bir noktaya geldi, yani odaklanarak ders çalışabileceği bir alanı olması çok avantajlı.”

IKEA-Ideas to create a teen hang out space 04
IKEA-Ideas to create a teen hang out space 05
IKEA-Ideas to create a teen hang out space 06

Odadaki her şeyi kendinizi ifade etmek için bir şans olarak değerlendirin.

Temel şeylere ihtiyacınız var: konforlu bir uyku alanı, çalışacak bir oda, rahatlayacak ve arkadaşlarınızla birlikte olabileceğiniz bir yer ve dağınıklılığı ortadan kaldıracak bir saklama alanı. Odanın bu pratik bölümleri sıkıcı olmak zorunda değil. Genç çocuğunuzun eşyaları kişiliğini yansıtır, bu yüzden istediği eşyayı sergilemesine imkan tanıyın. Bu, sevdikleri kıyafetleri ve takıları asabilecekleri kancalardan koleksiyonlarını sergileyecekleri teşhir kutularına kadar farklılık gösterebilir. Hatta konser biletlerini ve fotoğraflarını gururla sergileyecekleri bir pano bile olabilir. Çocuğunuza kendini ifade etme fırsatını verin ve neler yapabileceğini görün!

IKEA-Ideas to create a teen hang out space 07y

Esnek bir uyku alanı

Nevresim, yatak odasının görünümünde büyük fark yaratır. Çocuğunuzun kendi nevresimini seçmesine izin vererek hızlı ve ekonomik yoldan kişiliğini yansıtmasına yardımcı olabilirsiniz. Lison’un odasında arkadaşları ile oturabileceği ve rahatlayabileceği bir kanepe için yeri var. Eğer uygun yeri olmasaydı yatağın üzerine birkaç minderler atıp kanepe olarak kullanabilirsiniz.

“Oturma odamızda ve açık mutfağımızda ailece zaman geçiriyoruz, ama istediğim zaman kapımı kapatıp arkadaşlarımla birlikte olabileceğim bir odamın olması da güzel.”

IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git