Keşfetmeye hazır olun

IKEA-akilli ev sistemleri 7

Akıllı ev ürünlerinde yeni misiniz?

Aydınlatma veya panjur gibi ürünler akıllı evlere geçiş için harika bir başlangıç olabilir. Akıllı kitlerimiz başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir ve kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazırdır. Akıllı ev ürünleri en baştan başlamanıza ve işi kavradıktan sonra ilerlemenize yardımcı olur.

TRÅDFRI ağ geçidi ile DIRIGERA‘ya kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.

Akıllı ev sistemlerini inceleyin

Akıllı evinizi kurmak için 4 adım

IKEA-akilli ev sistemleri

Ağ geçidi hakkında her şey

DIRIGERA ağ geçidi akıllı bir evin kalbidir. IKEA Home Smart uygulaması aracılığıyla akıllı ürünlerinizi bağlamanızı ve kontrol etmenizi sağlar.

Yataktan kalkmanıza gerek kalmadan aydınlatma ürünlerini kısabildiğinizi, panjurları kaldırabildiğinizi, müzik dinleyebildiğinizi ve kahve yapabildiğinizi hayal edin. Ayrıca, evinizi yeniden döşemenize gerek kalmaz. 

DIRIGERA'nın arkasındaki teknoloji

DIRIGERA ağ geçidi, IKEA’nın geliştirilmesinde rol aldığı akıllı evlerde ve akıllı ürünlerde kullanılan bir bağlantı aracı olan Matter teknolojisi ile hazırlanmıştır.

Matter IP tabanlıdır ve güvenilir cihazların interneti (IoT) ekosistemleri oluşturur. Matter, güvenilirlik, güvenlik ve uyumluluk sağlayarak birçok farklı ürün türünü ve kullanım durumunu desteklemek için geliştirilmiştir. Bu, evinizde zaten sahip olduklarınızla bağlantı kuracağını bilerek istediğiniz ürünleri satın almanıza olanak tanır.

Entegre Zigbee teknolojisi, anında yanıt süreleri ve ultra kararlı bir bağlantı sağlar.

Bilmekte fayda var:

• DIRIGERA ağ geçidi bir Wi-Fi ağı gerektirir ve sağlanan kablo ile yönlendiricinize bağlanır. DIRIGERA ağ geçidine sınırsız akıllı cihaz bağlayabilirsiniz.

• DIRIGERA ağ geçidi kolay geçiş imkanı sunar. Eski sürümümüz olan TRÅDFRI ağ geçidi ile geçişe yardımcı olmak için cihazları toplu olarak sıfırlayabilir ve ekleyebilirsiniz.

• Akıllı evinizi kullanmanın daha da eğlenceli ve kullanışlı bir yolu için DIRIGERA ağ geçidini yeni ve geliştirilmiş özelliklerle ücretsiz olarak sürekli güncelliyoruz.

Tüm akıllı ürünlerimiz bağımsız olarak çalışır. Onları ağ geçidine eklemek, evinizi kontrol etmenin ve özelleştirmenin yeni yollarını açar. Ayrıca iki veya daha fazla ürünü birleştirdiğinizde ekstra özellikler sağlar.

DIRIGERA Serisini inceleyin
IKEA-akilli ev sistemleri

Akıllı evinizi aydınlatma, hareket sensörleri ve hoparlörlerle donatın. Tarzınız ve dekorunuzla sorunsuz bir şekilde eşleşen yerleşik teknoloji ile bazen akıllı olduğunu bile anlayamazsınız!

IKEA-akilli ev sistemleri
IKEA-akilli ev sistemleri 22z

IKEA Home Smart uygulaması akıllı evinizin kalbidir

DIRIGERA ağ geçidinin yanı sıra telefonunuza veya tabletinize indirdiğiniz IKEA Home Smart uygulaması ile farklı sekmeler arasında gezinerek akıllı evinizi kolayca yönetebilirsiniz.

Uygulama, sizin ve evinizdeki herkesin koridorda ışıkların açık bırakılıp bırakılmadığını, hava temizleyicinin hangi seviyede çalıştığını ve yatak odası hoparlöründe çalan şarkının adını kontrol etmek gibi şeyleri kolaylıkla yapmanıza olanak tanır.

IKEA Home Smart uygulamasında gezinme

Farklı renkler ve simgelerle sezgisel ve kişiselleştirmesi kolay 'ev' sekmesiyle başlayın. Ana ekrandan 'odalar' oluşturabilirsiniz, böylece uygulama evinizi yansıtır ve evinizde olup biten her şeye genel bir bakış sağlayabilir.

'Tüm ürünler' sekmesinde, akıllı ürünlerinizin kategoriye göre gruplandırılmış toplam listesini görebilirsiniz. Burada, ürünleri bir 'odadan' diğerine taşıyabilir, açıp kapatabilir ve yeniden şarj edilmeleri veya pillerinin değiştirilmesi gerekip gerekmediğini görebilirsiniz.

Ortamlarda, olaylar oluşturup çalıştırabilir ve zamanlayıcıları planlayabilirsiniz. Ve 'ayarlarda “Nasıl Yapılır” kısmında desteğe (ihtiyacınız varsa!) hızlı erişiminiz var.

Bilmekte fayda var:

IKEA Home Smart uygulamasını sesli asistanınızla bağlayın ve evinizi sesinizle kontrol edin. Google Home, Apple Home ve Amazon Alexa ile uyumludur.

Hem akıllı ürünler hem de uygulama, hiçbir ücret ödemeden güncellemeler alacak ve sürekli olarak daha da akıllı hale gelecektir.

En sevdiğiniz romantik çalma listesinin yanı sıra rahat ortam aydınlatmasının mükemmel kombinasyonunu mu buldunuz? Ya da evden çıktığınızda tüm ışıkların ve prizlerin kapanmasını mı istiyorsunuz? Bunu uygulamada bir 'sahne' olarak kaydedin!

Ortamları programlarla veya kısayol düğmelerimizden birini kullanarak manuel olarak çalıştırabilirsiniz.

Uygulamayı App Store'dan indirin
Uygulamayı Google Play'den indirin
IKEA-akilli ev sistemleri

Uzaktan Kumandalar

Tek bir ürünü veya birkaç üründen oluşan grupları aynı anda kontrol etmek için bir uzaktan kumanda kullanın. Bir kısayol düğmesi ile farklı ürün gruplarını bir 'ortam' içinde birleştirebilir ve kontrol edebilirsiniz. Uzaktan kumandalar, ziyarete gelen arkadaşlarınız ve aileniz için de kullanımı kolaydır. Mutfak, banyo veya çamaşır odası gibi ıslak alanlara uygun, su sıçramasına dayanıklı kumandalarımız bile var.

Tüm uzaktan kumandaları görmek için tıklayın
SYMFONISK uzaktan kumandayı satın alın

Hareket

Hareket ile çalışan otomatik kontrol, evin daha güvenli ve rahat hissettirmesini sağlar. Gece banyoya yürürken olduğu gibi karanlık alanlarda veya ön kapı, merdivenler, depo ve çamaşır odası gibi ellerinizin genellikle dolu olduğu yerlerde ışıkları açmak için kullanın. Aynı zamanda gardırop için de bir fikirdir, açtığınızda gömme ışıkları yakar.

Ses

Akıllı ürünlerinizi sesinizle kontrol edin. Her iki eliniz de başka bir şeyle meşgulse veya oda karanlıksa çok kullanışlıdır. IKEA Home Smart uygulamasındaki entegrasyonlar aracılığıyla Alexa, Google Assistant ve Siri ile çalışır.

Uygulama

Adım 2'de belirtildiği gibi, uygulama size 'odalar' halinde düzenlenmiş tüm akıllı ürünlerinize tam erişim ve kontrol sağlar. İstediğiniz odaları ekler, bir isim ve renkle kişiselleştirirsiniz. Bu şekilde, uygulama evinizi yansıtır ve neler olup bittiğini görmeyi ve kontrol etmeyi hızlı ve kolay hale getirir.

IKEA-logolar tr 1

IKEA akıllı ev ürünlerini birlikte kullanmanın faydaları

IKEA-akilli ev sistemleri tablo tr 2

*Tek bir uzaktan kumanda ile birden fazla ışığı kontrol edebilirsiniz. SYMFONISK ses uzaktan kumandası, hem SYMFONISK hem de Sonos dahil olmak üzere birden fazla hoparlörü de kontrol edebilir, ancak DIRIGERA ağ geçidi gerektirir.

En çok satan akıllı ürünlerimiz

IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git