Ideas - Home 3 - Adım adım: kır evi havasına sahip yeni bir yemek odası
Ideas - Home 3 - Adım adım: kır evi havasına sahip yeni bir yemek odası

Modası geçmeyen renkler

Renk tercihleri zamanla değişse de parlak beyaz arka fon, bu yemek odasının yıllar içerisinde eskimeyen bir tarza sahip olmasını sağlayacak. Bu renk neredeyse evdeki tüm eşyalarla uyumlu olması sayesinde eski mobilyalara modern bir görünüm kazandıracak ve zamanla tercihleriniz değişse bile yenilenmesine gerek kalmayacak.

Ideas - Home 3', 'Adım adım: kır evi havasına sahip yeni bir yemek odası

Bir sonraki adım: saklama çözümleri

Bulunduğu alana kır evi görüntüsü vermenin en temel yollarından biri cam kapaklı dolaplardır. Burada gördüğünüz dolap ise tüm tabakları ve bardakları masanın yanında bulundurmak gibi önemli bir fonksiyona da sahip. Arkasındaki duvara neredeyse tam olan bu geniş ünitenin üzerindeki alanda aksesuarlar ve sanat eserleri sergilenebilir.

IDANAS ürün serisini inceleyin
IKEA-adim adim kir evi havasina sahip yeni bir yemek odasi 04
{PLR:00424706}
 

Yaşanmışlık hissi

Farklı tarzları bir arada kullanmak, eve yaşanmışlık hissi vermenin en uygun yoludur. Keskin kenarlara, kendinden desenlere ve açık renklere sahip olan bu yemek odası dolabında değişik tabak, kase ve bardak setleri bir arada kullanılmış. Bu sayede, yıllar içerisinde bir araya getirilmiş bir koleksiyon hissi elde edilmiş.

Tüm yemek takımlarını inceleyin
IKEA-adim adim kir evi havasina sahip yeni bir yemek odasi 05
{PLR:10424701}
{PLR:40424709}
{PLR:30309781}

Farklı tarzda bir duvar süsü

Resim çerçevelerini bir kenara bırakın. Tabaklar ve yemek takımları da duvarlarınızda güzel görünebilir. Bu fikre sizden yaşça büyük kişilerin de katılacağına eminiz. Burada da gördüğünüz gibi tabaklar; lambalar, mumluklar, vazolar ve kitaplar gibi modern aksesuarlarla uyumlu bir şekilde kullanılmış. Bu sayede hem modern hem de geleneksel bir tarz elde edilmiş.

Tüm tabakları inceleyin
IKEA-adim adim kir evi havasina sahip yeni bir yemek odasi 06
{PLR:40217069}
 

Eski günlerdeki yemek masaları

Sırada yemek masası var. Burada, yuvarlak ayağı ve diğer detayları sayesinde farklı bir çağda yaşıyormuş hissi veren şık bir yemek masası tercih edilmiş. Küçük ve yuvarlak şekli sayesinde bu küçük odaya uyum sağlamış ve gizli olan ekstra kanadı, gerektiğinde iki kişiye daha yer açıyor.

Tüm yemek masalarını inceleyin
IKEA-adim adim kir evi havasina sahip yeni bir yemek odasi 07
{PLR:30451864}
 

Günümüzden bir dokunuş

Kullanılan eşyaların çok geleneksel olduğunu düşünmeye başladığınız an devreye bu sarkıt lamba girerek ortamı canlandırıyor. Tasarımı sayesinde dikkatleri yemek masasına çekiyor, hafif yuvarlak şekli ve beyaz rengi ise odanın geri kalanıyla güzel bir şekilde uyum sağlıyor.

Tüm abajur başlıklarını inceleyin
IKEA-adim adim kir evi havasina sahip yeni bir yemek odasi 08
{PLR:50434312}
 
{PLR:70103250}

Artık yemek masasında yerinizi alabilirsiniz

Bu yemek odasındaki son eksik parça ise sandalyeler. İki farklı tarzda sandalye kullanarak modern ve geleneksel eşyaların bir arada uyum içinde kullanılabileceği bir kez daha kanıtlanmış. Bir kır evinin mutfağında görebileceğiniz tarzda iki sandalyenin yanı sıra daha modern tarzda sandalyeler de bulunuyor. Doğal rattan kullanılarak elde dokunan bu sandalyeler modern görünümlerini dengeleyen, el yapımı bir tarza sahip. Artık keyifli yemekler için hazır!

Tüm yemek odası sandalyelerini inceleyin

Evinizi değiştirin

IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git