Doğru yorgan nasıl seçilir?

Bir yorgana ihtiyacınız var ama hangisini seçeceğinizi bilmiyor musunuz? Malzeme ve sıcaklık konusunda emin değil misiniz? Endişelenmeyin, doğru yere geldiniz. Aralarındaki farkı öğrenmek ve sizin için en uygun olanını bulmak için okumaya devam edin. Çünkü iyi bir gün, iyi bir gece uykusuyla başlar.

Tüm yorganları inceleyin

Hangi yorganı seçmeliyim? Soğuk mu sıcak mı? TOG nedir?

TOG, genellikle tekstil endüstrisinde bir ürünün ısı yalıtımını hesaplamak için kullanılan bir ölçü birimi olan 'Thermal Overall Grade' anlamına gelir. Yorganlara ve giysilere sağladıkları sıcaklığa göre bir TOG derecesi verilir. Temel olarak TOG ne kadar yüksekse, ürün o kadar sıcak tutar.

En serin uykular için tıklayın

Hangi malzemeye ihtiyacım var?

IKEA-yorgan nasil secilir 1

Mikrofiber: Kolay bakım

Mikrofiber yorganlar, hafif sentetik bir malzemedir ve süper yumuşak bir his yaratır. Ayrıca, kuş tüyü dolgulu, elyaftan yapılan mikrofiber yorganlar rahattır, bakımı kolaydır ve soğuğa karşı mükemmel yalıtım sağlar.

Gerektiği sıklıkta makinede yıkanabilir, bu da mikrofiber yorganları çocuklu evler veya alerjisi olan kişiler için ideal bir seçenek haline getirir.

Tüm elyaf yorganları inceleyin
IKEA-yorgan nasil secilir 2

Kuş tüyü: Vücut ısısını korur

Kuş tüyü ve kaz tüyü doğal malzemelerdir. İyi "nefes alırlar" ve nemi emme konusunda çok başarılıdırlar. Kuş tüyü daha yumuşak, kabarık ve hafif olduğundan dolayı yorgana mükemmel konfor, nefes alabilirlik ve tutarlılık sunar. Tüm gece boyunca rahatlayabilmeniz için sıcak ve kuru bir uyku ortamı yaratırlar. Yorganlarımızı yapmak için kullandığımız kuş tüyleri asla canlı hayvanlardan elde edilmez.

Tüm kuş tüyü yorganları inceleyin
IKEA-yorgan nasil secilir 3

Sürdürülebilirlik ve konfor el ele

Tüm yorganlarımız akarların öldüğü sıcaklık olan 60ºC'de yıkanabilir. Sentetik elyaf ve liyosel yorganlarımız sık sık yıkanabilir, bu da onları çocuklu evler için ideal kılar. Kuş tüyü ve kuş tüyü gibi doğal malzemelerden yapılmış yorganlarımız da makinede yıkamaya uygundur, ancak bunu daha az sıklıkta yapmanız önerilir.

IKEA-yorgan nasil secilir 4

Yorganımı nasıl yıkayabilirim?

Tüm yorganlarımız, akarların öldüğü sıcaklık olan 60ºC'de yıkanabilir. Sentetik elyaf ve liyosel yorganlarımız sık sık yıkanabilir, bu da onları çocuklu evler için ideal kılar. Kuş tüyü ve kuş tüyü gibi doğal malzemelerden yapılmış yorganlarımız da makinede yıkamaya uygundur, ancak bunu daha az sıklıkta yapmanız ve tüylerin sıkışmasını önlemek içinbirkaç tenis topu ile birlikte yıkamanız önerilir.

IKEA-yorgan nasil secilir 5

Yorganlarınızı yıl boyunca saklayın

Mevsimler gelir geçerve bahar geldiğinde yorganınızı değiştirmek ve eskisini kış ayı gelene kadar saklamak iyi bir fikirdir. Vakumlu paketleme değerli alandan tasarruf sağlayabilir ve uygulaması kolaydır. Sadece vakumlu torbalarımız değil, aynı zamanda çok çeşitli tekstil depolama çözümlerimiz de var.

Tüm hurçları inceleyin
IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git