Ödeme Seçenekleri

Ödeme aşamasında hata alıyorum. Ne yapmalıyım?

İnternetten yapacağınız alışverişlerde kredi kartı ile ödeme yaparken, kredi kartı bilgilerinizin (kart numarası, güvenlik kodu ve kartınızın son kullanma tarihi) eksiksiz ve hatasız olması, kredi kartı veya sanal kredi kartınızın Visa veya Mastercard olması, kartınızın kullanılabilir limitinin yeterli olması, internetten alışverişe açık olması ve 3D yetkisinin aktif olması gerekmektedir. Ödeme aşamasında iken bu koşullar sağlanmış ve işlem onayı esnasında herhangi bir internet bağlantısı sorunu yaşanmamış ise ödeme sorunsuz gerçekleşmektedir. Sorununuzun devam etmesi durumunda bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

İnternetten yapacağınız alışverişlerde BKM Express ile ödeme yaparken kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizin eksiksiz ve hatasız girilmiş olması, BKM Express’e tanımlı kartlarınızın kredi kartı veya sanal kredi kartı olması, kartınızın kullanılabilir limitinin yeterli olması, internetten alışverişe açık olması ve 3D yetkisinin aktif olması gerekmektedir. Ödeme aşamasında iken bu koşullar sağlanmış ve işlem onayı esnasında herhangi bir internet bağlantısı sorunu yaşanmamış ise ödeme sorunsuz gerçekleşmektedir. Sorununuzun devam etmesi durumunda BKM Express ve/veya bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz.

Neden 3D Secure ile alışveriş yapmalıyım?

3D Secure, internet alışverişlerinin güvenliğini sağlamak amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. IKEA’da internetten alışverişlerin ödemesi için 128 Bit SSL sertifikası ile şifrelenmiş olan www.IKEA.com.tr sitesinde masterpass ödeme arayüzünde kart bilgileri girişi yapılır. Kart bilgilerinizi girdikten sonra cep telefonunuza gelen şifre ile alışverişinizi güvenli şekilde tamamlayabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz.

IKEA'da kredi kartım ile internetten alışveriş yapmak güvenli midir?

IKEA’da internetten alışverişlerin ödemesi için 128 Bit SSL sertifikası ile şifrelenmiş olan www.IKEA.com.tr sitesinde masterpass ödeme arayüzünde kart bilgileri girişi yapılır. Kart bilgilerinizi girdikten sonra cep telefonunuza gelen şifre ile alışverişinizi güvenli şekilde tamamlayabilirsiniz.

İnternetten yapacağınız alışverişlerde BKM Express ile ödeme için de www.bkmexpress.com.tr sayfasına yönlendirilirsiniz. BKM Express sitesine üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir. Karşınıza gelen ödeme ekranından işlem yapmak istediğiniz kredi kartını ve ödeme şeklini seçerek kolayca ödeme yapabilirsiniz. BKM Express ile yapacağınız tüm ödemeler de kredi kartı ile yapılan ödemelerde olduğu gibi 3D Secure şifresi ile tamamlanır.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz.

Taksit imkanları hakkında bilgi alabilir miyim?

İnternetten yapacağınız alışverişlerinizde Garanti BBVA* ve İş Bankası* kredi kartları ile 300 TL üstü ve 2.500 TL altı alışverişlerinizde vade farksız 3 taksit, 2.500 TL ve üzeri alışverişlerinizde vade farksız 9 taksit imkanından faydalanabilirsiniz.

HSBC**, Akbank**, Ziraat Bankası**, QNB Finansbank**, Paraf** ve Yapı Kredi Bankası**  kredi kartları ile yapacağınız 300 TL üstü ve 2.500 TL altı alışverişlerinizde vade farksız 3 taksit, 2.500 TL ve üzeri alışverişlerinizde vade farksız 6 taksit imkanından faydalanabilirsiniz. Kampanya dışındaki banka kredi kartları ile yapmak istediğiniz ödemeleriniz tek çekimde alınmaktadır. 

*- Garanti BBVA Bireysel kredi kartları, TEB Bonus ve Deniz Bonus kampanyaya dahildir. Kampanyaya dahil olan Garanti Ticari kredi kartları ve Deniz Bonus Business kartlar ile en fazla 6 taksit yapılabilir. Vadeli Taksit, Filo Flexi, Garanti Corporate, Türkiye Finans Happy Card, ICBC Turkey Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Alternatifbank Bonus ve (TEB, ING, Türkiye Finans, ICBC, Şekerbank, Alternatifbank) ticari kredi kartları kampanyaya dahil değildir.
- İş Bankası Maximum özellikli kredi kartları, Maximum Kart, MercedesCard, Maximiles, Maximiles Black, İş'te Üniversiteli, Maximum Genç Kart ve ticari kredi kartları için geçerlidir. Maximum Fırsat ve MaxiPuan bozdurma işlemleri kampanyaya dahil değildir.
** - Tüm HSBC kredi kartları dahildir.
- Kampanyaya Axess, Free, Wings, Ticari kartlar, Bank’O Card Axess dahildir. Ek kartlar ve sanal kartlar da kampanyaya dahildir.
- Ziraat Bankası’nın Bankkart, Bankkart Genç ve Bankkart Başak kartları için geçerlidir.
- QNB Finansbank’ın tüm bireysel ve ticari kartları için geçerlidir.
- Kampanyaya Paraf, Paraf Premium, Parafly, Parafree, Paraf Business, Paraf Esnaf, Paraf KOBİ, Eczacı Paraf, Eczacı Paraf KOBİ, Paraf Üreten Kadın sanal ve ek kartlar dahil, ParafPara kullanılarak yapılan işlemler ile iptal ve iade işlemleri dahil değildir.
- Kampanyaya tüm Yapı Kredi, Vakıfbank ve Anadolu Bank Bireysel Worldcard’ları dahildir.Vade farksız taksit kampanyaları 1 Aralık 2023 – 30 Kasım 2024 tarihleri arasında geçerlidir.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz.

Ödeme seçenekleri hakkında bilgi alabilir miyim?

İnternet üzerinden alışverişlerinizde Visa, Mastercard kredi kartı, banka kartları (Debit kart), Masterpass ve full 3D özelliği olan sanal kartlarla veya BKM Express ile ödeme yapabilirsiniz. Firma adına düzenlenmiş kredi kartları ile alışveriş yapılamamaktadır.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz.

IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git