Kargo Hizmeti

İnternet sitemiz üzerinden yapılan alışverişlerin kargo hizmeti, siparişin büyüklüğü ve teslimatın yapılacağı ile bağlı olarak Horoz Lojistik, Borusan Lojistik, Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, Jetizz, Kolay Gelsin veya Kargoist firmaları tarafından sunulmaktadır.

Kargo şirketi, satın aldığınız ürünleri sevk irsaliyesi ile belirttiğiniz adresteki daire kapısına kadar teslim etmektedir. Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, kargonuzu en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılmaktadır. Üç gün içerisinde şubeye gidip paketinizi teslim almamanız durumunda ise paketiniz bize iade edilir.

Kargo firmalarının adrese teslim yapamadığı köy ve beldelerde ise sipariş, alıcının adresine en yakın kargo şubesine gönderilmektedir. Sipariş kargo şubesine geldiğinde, alıcı haberdar edilir. Bu durumda alıcının, siparişi kargo şubesinden alması gerekmektedir. Türkiye genelinde adalara teslimatlar ise kargo firmalarının geçerli kısıtlamaları çerçevesinde yapılabilmektedir. Ürünlerinizin büyüklüğüne göre kargo firmaları adrese teslim veya telefon ihbarlı şubeden teslim alabilmektedir. Siparişinizi oluşturduktan sonra SMS ile tarafınıza iletilecek olan kargo firması adı ve takip numarası ile siparişinizi takip edebilirsiniz.


Kargo Ücreti

İnternetten alışverişlerde kargo ücreti, aldığınız ürünlerin toplam bedelinin %10'u kadardır.


Ek Kargo Hizmetleri

Bugün Teslimat Hizmeti siparişin aynı gün içerisinde, Randevulu Teslimat Hizmeti ise siparişin satın alındığı günden 7 gün sonrasına kadar adresinize teslim edilmesidir.

İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir ve Bursa'nın belirli ilçelerinde ve mahallelerinde geçerli olan Bugün Teslimat ve Randevulu Teslimat Hizmeti, siparişin büyüklüğüne bağlı olarak Horoz Lojistik veya Hepsijet firmaları tarafından sunulmaktadır.

Bugün Teslimat ve Randevulu Teslimat logosu bulunan ürünleri bu hizmetlerden faydalanarak teslim alabilir ve talep ettiğiniz teslimat tarihi ve saat aralığını seçebilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgiye bağlantıyı kullanarak ya da Sıkça Sorulan Sorular sayfasından ulaşabilirsiniz.


Ek Kargo Hizmetleri Ücreti

Bugün Teslimat hizmeti ücreti standart kargo ücretine ek olarak sipariş başına KDV dahil 9,90 TL'dir.

Randevulu Teslimat hizmet ücreti sipariş büyüklüğüne bağlı olarak değişebilmektedir. Standart kargo ücretine ek olarak sipariş başına, küçük paketli siparişleriniz için KDV dahil 9,90 TL, büyük paketli siparişleriniz için ise KDV dahil 14,5 TL'dir.


Sipariş Takibi

Ürünler kargo firmasına teslim edildiğinde e-posta yolu ile IKEA tarafından bilgilendirme yapılmaktadır. Ek olarak, kargo firmaları tarafından teslimat tarihi öncesinde SMS veya telefon yolu ile bilgi verilmektedir.

Siparişinizin güncel durumunu Sipariş Takibi sayfasından veya 444 4 532 no'lu telefon numarasından 15 haneli sipariş referans numaranızı belirterek takip edebilirsiniz. (Örn: 162702130940295) Ayrıca kargo takip numaranız ile ilgili kargo firmasının websitesinden kargonuzu takip edebilirsiniz.


Önemli Bilgilendirme

Kargonuzu teslim alırken kontrol etmeniz büyük önem arz etmektedir. Kolilerin dışında hasar, eziklik, yırtılma, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum tespit ettiğinizde ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalı ve mutlaka Bize Ulaşın formunu kullanarak veya 444 4 532 no'lu telefon numarasını arayarak bizimle irtibata geçmelisiniz.

Kargonuzu teslim aldıktan sonra yapacağınız eksik veya hasarlı teslimat bildirimleri tutanak olmadığından incelemeye bağlı olarak reddedilebilir. Fatura ibraz edilmeksizin değişim ve iade işlemi yapılamamaktadır.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git