İnternet Mağazası Nakliye Hizmeti

İnternet sitemiz üzerinden yapılan alışverişlerin kargo hizmeti, siparişin büyüklüğü ve teslimatın yapılacağı ile bağlı olarak Aras Kargo, Yurtiçi Kargo, Kolay Gelsin, Arvato Lojistik, Hepsi Jet, Hepsi Jet XL, Borusan Lojistik ve Horoz Kargo firmaları tarafından sunulmaktadır.

Kargo şirketi, satın aldığınız ürünleri sevk irsaliyesi ile belirttiğiniz adresteki daire kapısına kadar teslim etmektedir. Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, kargonuzu en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılmaktadır. Üç gün içerisinde şubeye gidip paketinizi teslim almamanız durumunda ise paketiniz bize iade edilir.

Kargo firmalarının adrese teslim yapamadığı köy ve beldelerde ise sipariş, alıcının adresine en yakın kargo şubesine gönderilmektedir. Sipariş kargo şubesine geldiğinde, alıcı haberdar edilir. Bu durumda alıcının, siparişi kargo şubesinden alması gerekmektedir. Türkiye genelinde adalara teslimatlar ise kargo firmalarının geçerli kısıtlamaları çerçevesinde yapılabilmektedir. Ürünlerinizin büyüklüğüne göre kargo firmaları adrese teslim veya telefon ihbarlı şubeden teslim alabilmektedir. Siparişinizi oluşturduktan sonra SMS ile tarafınıza iletilecek olan kargo firması adı ve takip numarası ile siparişinizi takip edebilirsiniz.

Türkiye genelinde adalara teslimatlarımız aşağıdaki şekilde yapılmaktadır.
• İstanbul Adalar’da Yurtiçi Kargo tarafından 10 desi üzeri aksesuar ürünleriniz için Suadiye şubesinden teslimatı sağlanmaktadır.
• Çanakkale Adalar’da Yurtiçi Kargo tarafından aksesuar ürünlerinizde 30 desi üzeri için Gökçeada 18 Mart Yurtiçi Kargo şubesinden, Bozcaada Yurtiçi Kargo Ezine şubesinden teslim sağlanmaktadır.
• İstanbul ve Çanakkale bölgesinde belirlenen ağırlığın üzerindeki ürünleriniz için kargo firmaları adrese teslim, telefon ihbarlı şubeden ya da merkezlerden teslim sağlamaktadır.
• Siparişinizi oluşturduktan sonra SMS ile tarafınıza iletilecek olan kargo firması adı ve takip numarası ile siparişinizi takip edebilirsiniz.


Kargo Ücreti

İnternetten yapılacak alışverişlerde minimum sipariş bedeli 300 TL olarak belirlenmiştir. Kargo ücreti, 1.000 TL’ye kadar olan siparişlerde 99 TL, 2.000 TL’ye kadar olan siparişlerde 199 TL, 3.000 TL’ye kadar olan siparişlerde 299 TL' dir. 3.000 TL üzeri alışverişlerde ise aldığınız ürünlerin toplam bedelinin %10'u kadardır.
Sipariş Takibi

Ürünler kargo firmasına teslim edildiğinde e-posta yolu ile IKEA tarafından bilgilendirme yapılmaktadır. Ek olarak, kargo firmaları tarafından teslimat tarihi öncesinde SMS veya telefon yolu ile bilgi verilmektedir.

Siparişinizin güncel durumunu Sipariş Takibi sayfasından veya 444 4 532 no'lu telefon numarasından 15 haneli sipariş referans numaranızı belirterek takip edebilirsiniz. (Örn: 162702130940295) Ayrıca kargo takip numaranız ile ilgili kargo firmasının websitesinden kargonuzu takip edebilirsiniz.


Önemli Bilgilendirme

Kargonuzu teslim alırken kontrol etmeniz büyük önem arz etmektedir. Kolilerin dışında hasar, eziklik, yırtılma, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum tespit ettiğinizde ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalı ve mutlaka Bize Ulaşın formunu kullanarak veya 444 4 532 no'lu telefon numarasını arayarak bizimle irtibata geçmelisiniz.

Kargonuzu teslim aldıktan sonra yapacağınız eksik veya hasarlı teslimat bildirimleri tutanak olmadığından incelemeye bağlı olarak reddedilebilir. Fatura ibraz edilmeksizin değişim ve iade işlemi yapılamamaktadır.

IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git