IKEA, MATVRÅ 2’li (mavi/kırmızı) mama önlüğü setinin çıtçıt düğmesinin yerinden çıkması riskinden oluşabilecek boğulma tehlikesi nedeniyle ürünü geri çağırıyor.

 

IKEA, MATVRÅ 2’li (mavi/kırmızı) mama önlüğü setini satın almış olan tüm müşterilerden bu ürünü kullanmamalarını talep ediyor.
 
Ürün güvenliğini son derece ciddiye alan, tüm ürünlerini ilgili standart ve mevzuatlara göre test eden IKEA, MATVRÅ 2’li mama önlüğü setinin üzerindeki düğmenin çıkabileceği ve bu nedenle boğulma tehlikesi yaratabileceği yönünde bildirimler aldı.
 
IKEA, tüm müşterilerinden ücret iadesi almak veya benzer bir ürünle değiştirmek üzere ürünü en yakın IKEA mağazasına götürmeleri için çağrıda bulunuyor. İade ve değişim işlemi için fatura veya fiş gerekmiyor.
 
IKEA İsveç Genel Merkez’de Kategori Müdürü olarak çalışan Emelie Knoester,“MATVRÅ mama önlüğünü kullanan bir çocuğun önlüğü çekmesi durumunda, önlüğün düğmesinin yerinden çıkma riski bulunduğu konusu tarafımıza iletildi. Müşterilerin güvenliği IKEA için her zaman en büyük önceliktir, bu nedenle, güvenlik tedbiri olarak MATVRÅ 2’li mama önlüğü setini (kırmızı/mavi) geri çağırma kararı aldık. Aynı isme sahip MATVRÅ meyve/sebze desenli, yeşil/sarı mama önlüklerinin kullanımı, ürünün farklı bir malzeme ve tasarıma sahip olması nedeniyle güvenlidir.” dedi.
 
MATVRÅ 2’li (mavi/kırmızı) mama önlüğü seti, ücret iadesi almak veya benzer bir ürün ile değiştirilmek üzere herhangi bir IKEA mağazasına iade edilebilir. İade ve değişim işlemi için fatura veya fiş gerekmemektedir.
 
Daha detaylı bilgi için 444 4 532 numaralı telefondan IKEA’ya ulaşabilirsiniz.

IKEA İletişim

STOĞA GELİNCE HABER VER

Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Ticari Elektronik İleti Onayı

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

İletişim izinlerinizi Hesabım/Kişisel Bilgilerim sayfasından dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sayfa Başına Git