IKEA - Güvenlik Önlemleri

Hepimiz, evimizin güvenli bir yer olmasını isteriz. Evdeki bazı kazalar çocuklarımız için risk oluşturabilir. Alacağımız küçük önemlerle çocuklarımızı ev kazalarına karşı koruyabiliriz.

Devrilmelerden kaynaklanan kazaları önlemenin en iyi yolu, mobilyaları duvara sabitlemektir. Her türlü çekmeceli şifonyer, gardırop, TV ünitesi gibi mobilyanın, ambalajından çıkan orijinal sabitleme aparatı ile önerildiği gibi duvara emniyetli bir şekilde sabitlenmesi gerekiyor.


IKEA olarak, uzun yıllardır ürün güvenliğini sağlamak amacıyla dengeyi artırmak için yenilikçi güvenlik çözümlerine yatırım yapıyoruz. Konunun hassasiyeti ve hayati önemine dikkat çekerek, tüm çekmeceli şifonyerlerin duvara sabitlenerek kullanılmasını öneriyoruz. Söz konusu ürünlerin duvara sabitlenmesi için sabitleme aparatlarını ürünlerle beraber verirken, montaj kılavuzunda da duvara nasıl sabitleme yapılacağını açıklayıcı şekilde gösteriyoruz.


Montaj kılavuzlarında belirtildiği şekilde sabitlenmiş çekmeceli şifonyerlerin kullanımında herhangi bir devrilme riski bulunmuyor.


Tüm müşterilerimizden evlerindeki çekmeceli şifonyerlerin, ürünle birlikte sunulan sabitleme aparatlarıyla montaj talimatlarına uygun şekilde duvara sabitlenip sabitlenmediğini kontrol etmelerini önemle rica ederiz. Devrilme önleyici sabitleme aparatları hatalı yerleştirildiyse veya ilave sabitleme aparatlarına ihtiyaç duyuluyorsa, 444 4 532 numaralı Çağrı Merkezimizden bizi arayarak bu aparatı ücretsiz temin edebilirsiniz. Ya da buraya tıklayarak Bize Ulaşın formunu doldurabilirsiniz. Lütfen formdaki "Yedek Parça veya Sabitleme Aparatı Talebi" alanını işaretlediğinizden emin olun. Sabitleme konusunda desteğe ihtiyacınız olursa size en yakın IKEA Mağazasına gelmenizi ya da 444 4 532 numaralı Çağrı Merkezimizi aramanızı rica ederiz.

Mobilya devrilmelerinden kaynaklanan kazaları önlemek

IKEA - Güvenlik Önlemleri
  • Sabitleyin! Mobilya duvara güvenli bir şekilde sabitlenmelidir. Ürünle birlikte verilen sabitleme aparatını ve duvar türünüze uygun malzemeyi kullanın. Yardım için duvara sabitleme kılavuzumuza bakabilirsiniz.
  • Televizyonu ya da başka bir ağır nesneyi asla bir şifonyerin ya da TV ile kullanıma uygun olmayan bir mobilyanın üzerine koymayın.
  • Ağır nesneleri en alt çekmecelere yerleştirin.
  • Çocukların çekmecelere, kapılara veya raflara tırmanmasına ya da bunlara tutunarak sallanmasına asla izin vermeyin.

Sabitleyin! Duvara sabitleme kılavuzu

Mobilya duvara güvenli bir şekilde sabitlenmelidir. Mobilyanızı sabitlemek için kullanılacak donanım, duvar materyalinize göre değişiklik gösterebilir. Duvar materyaliniz bu listede yoksa veya sormak istediğiniz sorular var ise yetkili bir usta ile görüşebilirsiniz.

 

IKEA - Güvenlik Önlemleri

DUVAR MATERYALİ
Alçıpan veya diğer alçı panellerde ahşap karkas veya metal profil bulunan durumlarda

SABİTLEME AYGITI
Vida doğrudan doğruya ahşap karkasa veya metal profile sabitlenir. Örneğin IKEA FIXA vida ve dübel seti ile verilen 5 mm’lik ağaç vida (Şekil 1)

IKEA - Güvenlik Önlemleri

DUVAR MATERYALİ
Ahşap karkas veya metal profil bulunmayan alçıpanlar

SABİTLEME AYGITI
Dübel ve vida. Örneğin IKEA FIXA vida ve dübel seti ile verilen 8 mm dübel (Şekil 2)

IKEA - Güvenlik Önlemleri

DUVAR MATERYALİ
Taş duvar

SABİTLEME AYGITI
Dolu Duvar: Dübel ve vida. Örneğin IKEA FIXA vida ve dübel seti ile verilen 8 mm’lik dübel (Şekil 3A)
Boş Duvar: Dirsek tarzında (Şekil 3B)

Hepimiz daha az endişelenmek için bir şeyler yaparız

IKEA - Güvenlik Önlemleri
IKEA - Güvenlik Önlemleri

Özellikle çocuklarınız varsa, kaza kaçınılmaz olabilir. Ama hazırlıklı olmak, en ciddi kazaları bile önleyebilir.

Ev güvenliği ve çocuk güvenliği ürünlerimizi evinizin her yerine kolayca monte edebilir ve her alanda kullanabilirsiniz.

Çocuk güvenliği ve ev güvenliği ürünlerimiz için tıklayın.

Duvara sabitleme kılavuzumuza buradan ulaşabilirsiniz.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git