Saklama Çözümleri

Üç şekil, üç kapak, birçok imkan

Yemeği tencerede pişirdikten sonra bir servis tabağına koyarak sofraya getirirsiniz ve kalanları da saklama kabına koyarak buzdolabında saklarsınız. Bu rutini biraz değiştirerek hepsi için tek bir kap kullanabilirsiniz. IKEA 365+ Serisi saklama kapları ve kapakları ile istediğiniz gibi kombinasyon yapmanıza ve bu şekilde kapların işlevini değiştirmenize imkan tanır.

Şimdi hayatı kolaylaştırmanın sırası!


Kapaklı saklama kutuları

Yuvarlak, dikdörtgen ve kare şeklinde olan IKEA 365+ Serisi saklama kapları, hacim ve materyal olarak çeşitlilik gösterir. Şekli aynı olduğu sürece, tüm saklama kapları ve kapakları birbiriyle uyumludur ve farklı özelliklere sahip kapaklar sayesinde kullanım alanları değişebilir.Kapaklar

Kapak, yiyecekleri daha uzun süre taze tutmaya ve mutfakta alüminyum folyo kullanımını azaltmanıza yardımcı olur. IKEA 365+ Serisinin plastik ve silikon kapakları bulaşık makinesinde yıkanabilir, buzdolabına ve mikrodalga fırına girebilir. Bambu kapaklar ise 100°C'ye kadar sıcaklığa dayanıklı olduğu için sofrada natürel bir altlık olarak da kullanılabilir.


Plastik kapak, hava geçirmeyen aroma koruyucu kilitleri sayesinde yiyeceklerin uzun süre taze kalmasını sağlar. Sızdırmaz kapak, içindekilerin dökülmesini önler ve don zararlarından korurken şeffaf kapak, içindekileri görmenizi kolaylaştırır. Plastik kapaklı saklama kabı, yiyecek taşımak ve artan yemekleri saklamak için idealdir.

Bambu kapak, elinizin altında tutmak istediğiniz kuru gıdaları saklamak için doğal görünümlü bir çözüm sunar.

Silikon kapak, saklama kabı üzerine yerleştirildiğinde vakum etkisi yaratır ve gıdaların daha uzun süre taze kalmasına yardımcı olur. Hem sıcaklığı hem de soğuğu koruyan silikon kapağı fırında ve mikrodalgada kullanabilirsiniz.


Saklama Çözümleri


"Bu seriyi geliştirirken Fransa, Çin, Rusya ve Almanya'da birçok ev ziyareti yaptık. Ailelerle yaptığımız görüşmeler, bize yiyecek depolama akışının basit ve sade olması gerektiğini gösterdi. Hammaddelerin eve getirilmesinden, pişirilmesinden, servis edilmesinden, saklanmasından ve belki de ertesi günkü beslenme çantasına girmesinden oluşan olaylar zincirinin birlikte sorunsuz bir şekilde akması gerekiyor. Aynı kabı, sadece kapağını değiştirerek birkaç adımda kullanmak gibi."

David Granath, IKEA Ürün Tasarımcısı


Kaplar

İster plastik ister cam saklama kapları tercih edin, farklı şekil ve ölçülerde seçim yapabilirsiniz. Yuvarlak saklama kapları sos ve çorba için uygunken, dikdörtgen saklama kaplarını buzdolabındaki veya çekmecedeki alanı daha verimli kullandığı için tercih edebilirsiniz.


Cam saklama kapları
Fırında kullanılabilen güvenli camdan yapılmış saklama kapları, aynı zamanda servis tabağı olarak da kullanılabilir. Şeffaf olduğu için nereye yerleştirirseniz yerleştirin aradıklarınızı kolayca bulabilirsiniz.

Plastik saklama kapları
Dayanıklı plastikten üretilen saklama kapları, kolayca taşınabilir, boşken, iç içe geçirilebilir.

Hem cam hem de plastik saklama kapları, mikrodalga fırına ve derin dondurucuya gireblir, bulaşık makinesinde yıkanabilir.


Aksesuarlar

IKEA 365+ Serisinin yuvarlak ve dikdörtgen şeklindeki saklama kutularına uygun tasarlanan kutu kulbu ile rafları daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.


Saklama Ürünleri

Kilerinizi en verimli şekilde kullanın.

Mutfak kileriniz kutu ve çekmeceler ile dolu olsa bile, yiyecekler ile üzerindeki raf arasında genellikle kullanılmayan bir alan kalır. IKEA 365+ kutu kulbu ile çekmeceleri rafın altına kolayca yerleştirebilir ve tüm bu alandan faydalanabilirsiniz.