Garanti Şartları

Ürünlerim için yedek parçaları nasıl temin edebilirim?

Ürünleriniz için ihtiyacınız olan yedek parçaları IKEA mağazaları Müşteri Hizmetleri alanından temin edebilirsiniz.

Yedek parça fiyat listesi için lütfen tıklayın.

Listede yer almayan yedek parça taleplerinizi, size en yakın IKEA mağazasındaki Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçerek iletebilirsiniz.
 

Garanti şartlarınız nelerdir?

Garanti süresi faturada belirtilen teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır. Ürün ve bütün parçaları firmamızın garantisi kapsamındadır.

Ürünün garanti süresi içinde arızalanması durumunda tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Ürünün tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, ürünün Türkiye'deki herhangi bir IKEA mağazasına teslim edildiği tarihte başlar. Garanti süresi içindeki ürünün malzeme ve işçilik veya montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde yapılan masraflar ve değiştirilen parça için ücret talep etmeksizin tamiri yapılır.

Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen ürünün a) Teslim tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde, aynı arızayı ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla ortaya çıkması sonucu, ürününden yararlanamamanın süreklilik kazanması, b) Tamiri için gereken azami sürenin aşılması c) Servis istasyonunun olmaması halinde sırayla satıcı, ithalatçısı veya imalatçısından birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün olmadığının belirlenmesi durumlarında tüketici, ürünün ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ürünün kaybı oranında bedel indirimi talep edebilir.

Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

Ürünün garanti kapsamında tamir edilebilmesi için faturanın aslı veya fotokopisi mutlaka servise ibraz edilmelidir. Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğüne başvurabilir.

Ürünlerimle ilgili servis hizmetine nasıl ulaşabilirim?

IKEA mağazalarından ve www.IKEA.com.tr'den satın almış olduğunuz ürünlerin servis hizmetini size en yakın IKEA mağazasına başvurarak veya IKEA Türkiye'nin anlaşmalı olduğu servis istasyonlarından karşılayabilirsiniz. IKEA Türkiye, mobilya kategorisindeki ürünler için Cebel Mobilya Ürünleri İnşaat Nakliyat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. (Yeni Sanayi Sitesi 23. Blok 3228. Sk. No: 25 ISPARTA, 0 246 233 14 10) ile, saat kategorisindeki ürünler için ise Faktör Grup Otomasyon Elektrik Elektronik ve Müh. San. ve Tic. Ltd. Şti. (Serçeönü Mah. Türkay sok. No:9/A Kocasinan - KAYSERİ, 0 352 222 30 32) ile anlaşmalıdır.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git