IKEA Ürünleri

Çin’den gelen ürünleriniz var mı? Ya da Çinden gelen ürünleriniz güvenli midir?

Yeni koronavirüsün, ithal edilen ürünler aracılığıyla bulaştığını destekleyen bir kanıt bulunmamaktadır. Bazı hastalıkların insanların üzerine öksürmesi veya hapşırması nedeniyle kontamine olan yüzeyler aracılığıyla yayılabileceği doğruyken, virüsler insan vücudunun dışında 24 saatten uzun süre hayatta kalamamaktadır. Çin’den dünyanın çeşitli bölgelerindeki IKEA birimlerine yapılan sevkiyatların teslim süresi 18 ila 85 gün arasındaki değişmektedir.

Neden teşhirdeki ürünü satmıyorsunuz?

IKEA satış temellerine göre her ürünün, etiketli bir teşhir ürünü bulunmalıdır. Böylece müşterilerimiz alacağı ürünü inceleyerek ürün hakkında daha net bilgi sahibi olur ve alışveriş etmesi kolaylaşır. Ürün gamımızı müşterilerimize gösterebilmek ve özellikle çoğu yassı kutuda satılan ürünümüzün monte edilmiş halini sergilemek amacıyla teşhirden ürün satmıyoruz.

Yüksek hacimlerde ürün sattığımız ve mağazalarımızda sürekli stok takibi yaptığımız için, stokları biten ürünlerde müşterilerin ürünü takip edebilmelerini kolaylaştırmak için ürün üzerinde de iletişime yer vererek ürünü teşhirde tutuyoruz.

Artık satılmayan eski ürünlerinizin yedek parçalarını bulunduruyor musunuz?

Ürün gamından çıkan ürünlerin çoğu, özellikle de aydınlatma ve jaluziler için yedek parça bulunduruyoruz. Bunların dışındaki ürünler için yedek parçaya ihtiyaç duyduğunuzda Fırsat Köşesi’ne bakabilirsiniz. Zaman aşamına uğrayan ürünlerin eldeki yedek parçaları veya vidaları bittiğinde devamının gelmediğini üzülerek belirtiriz.

IKEA ürünleri hangi ülkede üretiliyor?

IKEA'nın ruhu ve tasarımları %100 İskandinav. Ancak her zaman müşterilerimize en düşük fiyatı sunabilmek için üretimimizi 50 farklı ülkedeki 2000'den fazla tedarikçimizle gerçekleştiriyoruz. Geldikleri ülke ne kadar farklı olursa olsun, ürünlerimizin hepsinin gerçek IKEA malı olduğu kesin.

Stokta bulunmayan bir ürün stoğa girdiğinde nasıl haberdar olabilirim?

Stok sorgulaması yaptığınız ürün, belirtilen mağazanın stoklarında yer almıyorsa 'Stoğa Gelince Haber Ver' bağlantısı karşınıza çıkmaktadır. Bu bağlantıyı kullanarak e-posta adresinizi sisteme kaydedebilir ve ürün stoklara giriş yaptığında size bir e-posta gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Bir ürünün stoğunu nasıl kontrol edebilirim?

Satın almayı planladığınız ürünün mağaza stoklarında bulunup bulunmadığını web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, www.IKEA.com.tr'de yer alan arama bölümüne ürünün açıklamasını veya kodunu yazmak ve ürün sayfasına giriş yapmak. Ürün sayfası açıldığında, sayfanın sağ tarafında yer alan stok sorgulama uygulamasını kullanarak gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Stoklarda bulunmayan bir ürün için sipariş verebilir miyim?

Almak istediğiniz ürün o an stoklarımızda bulunmuyorsa lütfen satış temsilcisinden ürünün yaklaşık geliş tarihini size söylemesini isteyin. İlgilendiğiniz IKEA ürününün kodunu kaydedin ve size verilen tarih yaklaştığında Müşteri Hizmetleri'ni arayıp kodu söyleyerek son durumu öğrenin. Ürününüz geldiyse mağazamıza gelip hemen satın alabilirsiniz.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions
Sayfa Başına Git