Ödeme Seçenekleri

İnternetten yapacağınız alışverişlerde kredi kartı ile ödeme yaparken, kredi kartı bilgilerinizin (kart numarası, güvenlik kodu ve kartınızın son kullanma tarihi) eksiksiz ve hatasız olması, kredi kartı veya sanal kredi kartınızın Visa veya Mastercard olması, kartınızın kullanılabilir limitinin yeterli olması, internetten alışverişe açık olması ve 3D yetkisinin aktif olması gerekmektedir. Ödeme aşamasında iken bu koşullar sağlanmış ve işlem onayı esnasında herhangi bir internet bağlantısı sorunu yaşanmamış ise ödeme sorunsuz gerçekleşmektedir. Sorununuzun devam etmesi durumunda bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

İnternetten yapacağınız alışverişlerde BKM Express ile ödeme yaparken kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizin eksiksiz ve hatasız girilmiş olması, BKM Express’e tanımlı kartlarınızın kredi kartı veya sanal kredi kartı olması, kartınızın kullanılabilir limitinin yeterli olması, internetten alışverişe açık olması ve 3D yetkisinin aktif olması gerekmektedir. Ödeme aşamasında iken bu koşullar sağlanmış ve işlem onayı esnasında herhangi bir internet bağlantısı sorunu yaşanmamış ise ödeme sorunsuz gerçekleşmektedir. Sorununuzun devam etmesi durumunda BKM Express ve/veya bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

3D Secure, internet alışverişlerinin güvenliğini sağlamak amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. IKEA'da internetten alışverişlerin ödemesi için, www.IKEA.com.tr sitesinden, RapidSSL 128 bit sertifikası ile şifrelenmiş olan sanalpos ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayede kredi kartı bilgilerinin girişi sadece banka sanal pos ekranı üzerinde gerçekleşir. Alışverişin son adımında devreye giren bu sistem, kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra sizi bankanızın 3D Güvenlik Sayfası’na yönlendirir. Bankanızın 3D ekranında cep telefonunuza gelen şifre bilgilerini girdikten sonra işleminiz onaylanacaktır. Eğer 3D Secure şifreniz yok ise, yönlendirmeler sayesinde birkaç dakika içinde alabilirsiniz.

IKEA'da internetten yapacağınız alışverişlerde kredi kartı ile ödeme yapmak için, www.IKEA.com.tr sitesinden RapidSSL 128 bit sertifikası ile şifrelenmiş olan sanalpos ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayede kredi kartı bilgilerinin girişi sadece banka sanal pos ekranı üzerinde gerçekleşir. Alışverişin son adımında devreye giren bu sistem, kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra sizi bankanızın 3D Güvenlik Sayfası’na yönlendirir. Bankanızın 3D ekranında cep telefonunuza gelen şifre bilgilerini girdikten sonra işleminiz onaylanacaktır. Eğer 3D Secure şifreniz yok ise, yönlendirmeler sayesinde birkaç dakika içinde alabilirsiniz.

İnternetten yapacağınız alışverişlerde BKM Express ile ödeme için de www.bkmexpress.com.tr sayfasına yönlendirilirsiniz. BKM Express sitesine üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir. Karşınıza gelen ödeme ekranından işlem yapmak istediğiniz kredi kartını ve ödeme şeklini seçerek kolayca ödeme yapabilirsiniz. BKM Express ile yapacağınız tüm ödemeler de kredi kartı ile yapılan ödemelerde olduğu gibi 3D Secure şifresi ile tamamlanır.

İnternetten yapacağınız alışverişlerinizde QNB Finansbank* ve İş Bankası** kredi kartları ile yapacağınız 150 TL altı tüm alışverişlerinizde vade farksız 3 taksit, 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde vade farksız 12 taksit imkanından faydalanabilirsiniz.

Akbank***, Bonus/Garanti Miles&Smiles**** ve Paraf***** kredi kartları ile yapacağınız 150 TL altı tüm alışverişlerinizde vade farksız 3 taksit, 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde vade farksız 6 taksit imkanından faydalanabilirsiniz. Kampanya dışındaki banka kredi kartları ile yapmak istediğiniz ödemeleriniz tek çekimde alınmaktadır.

* QNB Finansbank’ın tüm bireysel ve ticari kartları için geçerlidir.

** İş Bankası, Maximum Kartlar, Maximiles, MercedesCard, Şirket kredi kartları ve  Maximum Programına dahil Ziraat Bankası kredi kartları için geçerlidir.

*** Axess, Wings, Free ve Bank’o Card Axess sahipleri için geçerlidir.

**** Bonus ve Miles&Smiles kredi kartları için geçerlidir. Bonus Flexi, Bonus Genç, American Express Business kredi kartları için geçerli değildir.

***** Paraf, Parafly, Sanal, Ek ve Business Kartlar için geçerlidir.

İnternet üzerinden alışverişlerinizde Visa, Mastercard kredi kartı, banka kartları (Debit kart), Masterpass ve full 3D özelliği olan sanal kartlarla veya BKM Express ile ödeme yapabilirsiniz. Firma adına düzenlenmiş kredi kartları ile alışveriş yapılamamaktadır.


 Canlı Destek