SVARTAN Koleksiyonu ile başka bir Hindistan

Şehir manzarasından esinlenerek ortaya çıkan SVARTAN Koleksiyonu sizi çarpıcı renklerinin ötesinde Hindistan’ın başka bir yönünü keşfetmeye davet ediyor. İsveçli tekstil tasarımcısı Martin Bergström’ün Hintli moda tasarımı öğrencileriyle birlikte ortaya çıkardığı SVARTAN Koleksiyonu, sadece siyah, beyaz ve gri renklerde nevresim takımları, tekstiller, kağıt ürünleri, halılar, dekoratif kaseler, cam ürünleri ve metal objelerden oluşuyor. Sonuçta, çok yönlü ama aynı zamanda benzersiz bir koleksiyon ortaya çıkıyor.

Tüm SVARTAN ürünleri için tıklayın.

SVARTAN Koleksiyonu

Doğal malzemeler ve geleneksel teknikler

İsveçli moda ve tekstil tasarımcısı Martin Bergström, moda, sanat ve tasarım dünyasında 10 yıldan fazla bir zamandır çalışıyor. Cesur ve sıra dışı tasarımlarıyla tanınan Bergström, fikirlerini hayata geçirmek için mürekkep lekelerinden unutulmuş el sanatları tekniklerine kadar her şeyi kullanıyor.

SVARTAN Koleksiyonu

"Amacım Batı’da renkli ve parlak olarak algılanan desenlere sahip Hindistan’a ve onun mirasına modern bir yorum katmak."

Martin Bergström

Şehir manzarasından ilham alan desenler

Tekstil, kağıt ürünleri, seramik, cam ürünleri ve metal objelerden oluşan SVARTAN Koleksiyonu'nda genellikle gözden kaçmış ve sıradan olanın güzelliğini görmemiz için bizi cesaretlendiren üstü kapalı dokular ve soyut desenler bulunuyor. Hint kültüründe önemli bir yere sahip olan tekstiller aynı zamanda SVARTAN Koleksiyonu’nun da büyük bir parçası.

SVARTAN Koleksiyonu

Yüzeyler, dokular ve desenler

SVARTAN Koleksiyonu

Yeni Delhi'den 25 moda tasarımı öğrencisi, Bergström ile yaptıkları çalışmada modern Hindistan’ın nasıl göründüğüne dair bir imaj yaratmak için beklenmedik yerlerden ilham aldılar. Yıpranmış duvar yüzeylerini ve binaların üzerinden sarkan kabloları çizdiler ve bunları baskı haline getirdiler. Amaçları, organik olanla soyut olan arasındaki dengeyi kurmak, insanların gözden kaçırdığı detaylarda bir estetik yakalamaktı.

Cam üfleme sanatıyla yapılan bu açılı cam şişeler, Bergström’ün mükemmel 'kusurlu' tasarımlarına güzel bir örnek.

SVARTAN Koleksiyonu
+
SVARTAN Koleksiyonu

SVARTAN Koleksiyonu'nda kullanılan materyaller birbirini tamamlıyor ve dengeliyor. Metal bir kase koleksiyona ağırlık katarken, mango ağacından yapılmış dekoratif bir kase yumuşaklık hissi veriyor.

+
+