Sıradanın ötesinde STUNSIG Koleksiyonu

IKEA için bir araya gelen 6 tasarımcı, cesur desenlerden ve baskılardan oluşan bir koleksiyon yarattılar ve bunu minderler, nevresim takımları, kutular ve yemek takımları gibi günlük eşyalara uyguladılar. Tarzınıza ve kişiliğinize uygun parçaları siz de karıştırıp birleştirebilirsiniz.

Tasarımcılar arasında IKEA için tasarım yapan ilk Türk tasarımcı Pınar Demirdağ da bulunuyor. Ortağı Viola Renate ile koleksiyonu hazırlayan Pınar, grafik, ikonografi, işaretler, semboller ve görsel kodları modayla buluşturarak ‘couture digital’ olarak adlandırdıkları bir kültür yaratmaya çalışıyor.

STUNSIG Koleksiyonu
STUNSIG Koleksiyonu

IKEA için tasarım yapan ilk Türk tasarımcı Pınar Demirdağ, ortağı Viola Renate ile birlikte hayata geçirdiği bu özel koleksiyonda nevresim, yastık, bardak ve tabak gibi 40’tan fazla üründe kullanılan desenler tasarladı.

+
+
STUNSIG Koleksiyonu
STUNSIG Koleksiyonu

Küçük yaşlarından beri tasarıma ilgi duyan Pınar Demirdağ, çocukluğundan itibaren değişik desenlerden, renklerden ve grafiklerden etkilendi. Bu hevesi okul yıllarında da devam eden Pınar’ın gözü, baktığı her yerde bir desen, bir grafik arıyor. Fransa ve Hollanda’da da eğitimine devam eden Pınar’ın yolu ortağı Viola Renate ile kesişti ve
Pınar & Viola markası doğdu.

STUNSIG Koleksiyonu
+
STUNSIG Koleksiyonu
+
+
+

"STUNSIG Koleksiyonu ile benzersiz, eğlenceli ve daha cesur olan yeni artistik tasarımları sunmak ve seçtiğimiz IKEA ürünlerine uygulayarak onları sıra dışı yapmak istiyoruz."

Henrik Most, STUNSIG Koleksiyonu Yaratıcı Tasarım Ekip Lideri

STUNSIG Koleksiyonu
STUNSIG Koleksiyonu
STUNSIG Koleksiyonu

Pınar & Viola

Paris'te yaşayan genç ikili, yenilikçi imaj yaratma konusunda bugünün öncüleri arasında gösteriliyor ve kendi alanlarında uzman olan markalarla çalışıyorlar. İkili, "İnsanların gelecek konusunda heyecanlı ve pozitif hissetmelerini, bilinmeyene güvenme cesareti göstermelerini ve çeşitliliğin içindeki güzelliği görmelerini istiyoruz." diyor.

Frédérique Vernillet

Frédérique’nin gerçekçi çizim tarzı ve şiirsel esin kaynağı, eski moda illüstrasyonların modernize edilmesini amaçlıyor. Sanatçının büyüleyici ve ilginç evrenini genellikle vahşi hayvanlar ve renkli kuşlar oluşturuyor. "Vahşi hayvanlar her zaman heyecan verici. Onları beslemek istiyorsunuz ama nasıl davranacaklarını bilmediğiniz için biraz endişeleniyorsunuz. Korkutucu oldukları kadar çekiciler de." diyor Frédérique.

Malcolm Stuart

Kaliforniyalı sanatçı Malcolm Stuart, hayatının büyük bir bölümünü görsel sanatlar ile dansı iç içe yaşayarak geçirdi. Malcolm, olabildiğince çok şekilde ve yerde mizahi, eğlenceli ve merak uyandıran canlı görüntüler yaratmanın nihai hedefi olduğunu söylüyor.

STUNSIG Koleksiyonu
STUNSIG Koleksiyonu
STUNSIG Koleksiyonu

Steven Harrington

Kaliforniyalı saykodelik-pop estetiğinin çağdaş lideri olarak tanınan tasarımcı Steven Harington, sanatçı ve izleyici arasında çift yönlü görüşmeyi teşvik eden parlak ve ikonik tarzı ile biliniyor. "Benim için sanat yapmak hayata benzer bir deneyim; bir sonraki adımda ne olacağını gerçekten bilmiyorsun."

Team Hawaii

Güçlü mizah anlayışı ve alışılmadık görsel içerikleri ile tanınan Stokholmlu ikili Team Hawaii, kolaj illüstrasyonlarını kullanarak kendi markalarını kurdu. "Bu, aynı görüntüyle birlikte çalışabileceğimiz anlamına gelen eğlenceli ve rahat bir yöntem. Biraz satranç oyunu gibi, birisi hamle yapar, diğeri çıkarır."

Tilde Bay

Kopenhag'da yaşayan ve çalışmalarını orada sürdüren Tilde Bay, Lady Gaga gibi giyim ikonlarının dikkatini çekmeyi başaran sanatsal elbiselerden dijital baskı koleksiyonlarına ve fotoğrafçılığa kadar birçok alanda çalışıyor. Çalışırken nereden ilham aldığı sorulunca sanatçı, "Potansiyel çalışma alanı olarak tüm dünyayı ve hayal gücümü kullanıyorum." diyor.

STUNSIG Koleksiyonu Ürünleri


 Canlı Destek