SALLSKAP Koleksiyonu

İsveç'te 'birliktelik' anlamına gelen SALLSKAP, İskandinav el sanatları geleneğini modern fonksiyonlarla birleştiren bir koleksiyon. 19. yüzyılda tüm dünyada özellikle de İsveç'te yaşanan el sanatları akımından ilham alan SALLSKAP Koleksiyonu, o dönemde çığır açmış bazı tasarımlara, yeni fonksiyonlar ekleyerek onları günümüze taşıdı.

Birliktelik değerleri üzerine kurulan bu koleksiyon, tekstil ürünleri ile yemek odası mobilyaları ve aksesuarlarından oluşuyor.

Tüm SALLSKAP ürünleri için tıklayın.

SVARTAN Koleksiyonu

Birlikte zaman geçirmek için harika tasarımlar

Dünü ve bugünü bir araya getiren SALLSKAP Koleksiyonu, İsveçli yazar Ellen Key ile Karin and Carl Larsson adlı sanatçılardan ilham alarak, 'herkes için bir yaşam alanı' yaratma fikrinden yola çıkıyor. Bu, sadece herkesin toplandığı ortak bir mekan değil, tasarımı ve kaliteyi de düşünerek tüm ailenin keyifle bir arada zaman geçirebileceği bir mekan yaratma fikri.

SALLSKAP Koleksiyonu

Geleneksel, modern ile buluşuyor.

Geleneksel İskandinav tarzdaki SALLSKAP Koleksiyonu için en büyük ilham kaynağı, 19. yy. tasarımcısı Karin Bergöö Larsson. Larsson, dönemin geleneksel kalıplarından sıyrılarak daha aydınlık, şık ve rahat bir tarz geliştirerek herkesin bir arada olduğu samimi bir mekan yaratma fikrini destekliyor.

Geçmişten gelen desenler

SALLSKAP Koleksiyonu

Sağlam ve günlük yemek odası mobilyalarına ek olarak, nevresim takımı, örtü, minder kılıfı ve mutfak tekstilleri de koleksiyonun önemli bir bölümünü oluşturuyor. Sıçratma tekniği ile boyanan duvar kağıtları, 18.yy'da çok popülerdi. Aynı teknik, SALLSKAP Koleksiyonu'nun tekstil ürünlerinde ve mobilyalarında da kullanıldı.

Mobilyalardan, tekstil ürünlerine, yemek odası aksesuarından lambalara kadar SALLSKAP Koleksiyonu, eviniz nerede olursa olsun İsveç geleneklerini ve şehir hayatını evinize taşır. Geçen yüzyıldaki orijinallerinden daha küçük ve daha fazla işleve sahip olan SALLSKAP Koleksiyonu mobilyaları hem büyük hem de küçük alanlarda rahatça kullanılabilir.

+