AVSIKTLIG Koleksiyonu ile yeni bir başlangıç

Üç genç IKEA tasarımcısı, İsveç’in simgesel tasarım topluluğu 10-Gruppen ile bir araya geldiğinde, geçmiş ile günümüzü birleştiren ve 45 yıl önce yapılan tasarımların bugün bile cesur olduğunu kanıtlayan AVSIKTLIG Koleksiyonu ortaya çıktı.

1970’lerde cesur desenleriyle tekstil dünyasını sallayan 10-Gruppen topluluğu, bugün de AVSIKTLIG Koleksiyonu ile ev tekstili ve sofra takımlarında eğlenceli desenlerden oluşan bir koleksiyona imza attı.

AVSIKTLIG Koleksiyonu

Desenin gücü

1970'lerin başında 10-Gruppen üyeleri, dönemin estetik anlayışının dışına çıkarak tekstil desenlerinin etkisine olan inançta birleştiler. Birlikte cesur, ses getiren ve aynı derecede eğlenceli ve renkli koleksiyonlar yarattılar.

"10-Gruppen kar amacı gütmeyen bir topluluktu. Amacımız tasarım kirliliğini temizlemekti. Renkler, desenler ve müzikle savaşsız daha iyi bir dünya yaratmak istedik."

Carl Johan De Geer, 10-Gruppen Kurucusu

AVSIKTLIG Koleksiyonu

Eski ile yeninin iş birliği

AVSIKTLIG Koleksiyonu

Yıllar içinde IKEA ve 10-Gruppen üyeleri 2015'te ÖNSKEDRÖM ürün ailesi, 2016'da VIKTIGT Koleksiyonu ve 2017'de AVSIKTLIG Koleksiyonu olmak üzere farklı tasarımlarda bir araya geldiler. 10-Gruppen’in ileri görüşlü tasarım anlayışı sayesinde bu koleksiyon nostaljik olmaktan çok, zamanın ilerisinde.

+
+
+
+
+
+
+

"Yeni desenlerin olduğu kadar insanların tanıdığı bir ‘klasik’ 10-Gruppen koleksiyonu oluşturmak istedim. Koleksiyon üç renk grubundan oluşuyor: zümrüt yeşili, koyu mavi ve limon sarısı. Bu, farklı desenleri bir iç mekanda birleştirmeyi kolaylaştırıyor. "

Tom Hedqvist, 10-Gruppen Kurucusu ve AVSIKTLIG Koleksiyonu Koordinatörü

AVSIKTLIG Koleksiyonu

"10-Gruppen, idealleriyle ve tasarıma getirdikleri yeniliklerle İskandinav tasarım tarihinin en iyilerini temsil eder. Tarzları hiç yaşlanmadan, 1970’lerde olduğu gibi günümüzde de gençliğini, cesaretini ve farklılığını korumuştur."

Marcus Engman, Tasarım Müdürü, IKEA İsveç

+
+

AVSIKTLIG Koleksiyonu Ürünleri

çeşitli renkler
3 kancalı
çeşitli renkler
1 kancalı

 Canlı Destek