Yurt odanızı düzenlemenin 7 havalı yolu

03.12.2018

İşte o an geldi! Sınavlar bitti, sonuçlar açıklandı ve artık üniversiteli oldunuz. İlk kez bir yurtta kalacaksınız. Fakat kendi odanızdan başka bir odada kalacak olmanız, tarzınızı da evde bırakmanız gerektiği anlamına gelmiyor.


1. Üniversiteli olmak demek, çalışmak demek. İlk zamanlar zor geçebilir, ama düzenli olmak hiç de zor değil. Kırtasiye malzemeleriniz için duvara çalışma masanızın üstüne saklama ünitelerinden bir kombinasyon yapabilirsiniz. Ek olarak dosyalarınız ve kağıtlarınız için masanızın üzerine koyacağınız bir düzenleyici, önemli notlarınızı hemen bulabilmeniz için duvara asacağınız bir mantar pano hayatınızı kolaylaştırır.

2. Kitapların raflarda dizili durması, üzerinde çok düşünülecek bir konu değil. Ama size önerimiz rafları başka şeyler için de kullanmanız. Üst üste düzgünce yerleştirilmiş dergileriniz ve tatil anılarınızı sakladığınız kutular, raflarınıza yeni bir soluk getirebilir.

3. Boş bir odada, duvara asacağınız poster ve çerçevelerden başka hiçbir şey kişiliğinizi daha iyi yansıtamaz. Odanızı daha da çekici hale getirmek için bizim önerimiz, farklı boyutlardaki çerçevelerle duvarlara bir hareket kazandırmak olabilir.

4. Yatağınızın yanında sadece bir komodininiz varsa, çekmeceleri çabucak dağılabilir. Aradıklarınızı kolayca bulabilmek için bölmeli çekmece içi düzenleyici kullanabilirsiniz. Bölmelerin altına renkli kağıtlar koyarak çekmece içinizi daha eğlenceli hale getirmek sizin elinizde.

5. Yurttaki odanızda kendinize ait bir banyonuz varsa, çok şanslısınız! Ortak kullanılan banyolar genelde tuvalet eşyalarınız elinizde, sıra beklemek anlamına gelebilir. Küçük sepetler her şeyi kolayca taşımanıza yardım eder.

6. Eğer giyiminiz sizi yansıtıyorsa, tarzınızı neden sergilemiyorsunuz? Açık raf sistemleri, eşyalarınızı düzenleme ve aynı zamanda biraz stilinizi ortaya çıkarmak için kolay ve uygun fiyatlı bir yol.

7. Yurtta yaşamanın kaçınılmaz gerçeklerinden biri de kendi çamaşırlarınızı yıkamak zorunda oluşunuzdur. Bu işe biraz eğlence katmanın yolu, her şeyi taşıyabilecek el yapımı bir bez torba olabilir.