Yüksek yerlerde depolama alanları elde etmek için 4 yol

27.10.2017

Yeterli alanınız olmadığını düşündüğünüzde eşyalarınızı depolayacak bir yer arıyorsanız, odanın normalde düşünmediğiniz yerlerine bakma zamanı gelmiştir. Tavan gibi örneğin. Merdivenimizi ve basamaklı taburemizi çıkardık ve tavanda size ekstra depolama alanı sağlayacak 4 teknik bulduk.


IKEA İyi Fikirler - Yüksek yerlerde depolama alanları elde etmek için 4 yol

Açık raflarla sergileyin.

Bu duvar dolaplarını duvarınızda nereye isterseniz oraya yerleştirebilirsiniz. Böylece eşyalarınızı hoş bir şekilde sergilemekle kalmaz, farklı boyutlardaki dolapları kombine ederek eğlenceli bir saklama çözümü elde edebilirsiniz.

Bazılarını saklayın.

Bazı eşyalarınızı sergilememeyi tercih edebilisiniz. Bu kapaklı duvar dolapları gibi, el altında olmamsını istemediğiniz eşyalarınızı tozdan korur.
 

IKEA İyi Fikirler - Yüksek yerlerde depolama alanları elde etmek için 4 yol

Tavan gardırobu

Eğer sadece dolaplarla yetinmeyip biraz daha farklı bir şey arıyorsanız, 2 perde çubuğu, ip ve birkaç halkadan yapılan bu ipli çekme sistemini odanıza kurabilirsiniz. Bu sistem, özellikle gardırobunuz ağzına kadar doluysa çok işe yarar.

Odanızı çerçeveleyin.

Pencerelerin üstlerine raflar monte ederek, çoğunlukla kullanılmayan bu alanları değerlendirebilir, aynı zamanda pencerelerinizi hoş bir şekilde çerçevelemiş de olursunuz. Eğer daha fazla depolama alanına ihtiyacınız olursa odadaki tüm pencerelerin üstlerini aynı şekilde kullanabilirsiniz.