Yaratıcı bir çocuk odası

24.10.2017

Bazı çocukların kendini ifade etme yeteneği oldukça gelişmiştir. Böyle bir durumda neden küçük bir masayla yetinesiniz ki? Duvara monte edilmiş raflar ve raylar; boya, sim ve desenli bant gibi aksesuarları saklamak için mükemmeldir ve yaratıcılığı ortaya çıkaracak rengarenk bir görüntü oluşturur. Biz burada büyük malzemeler için bir saklama ünitesi kullandık ve kara tahta ile kaplanan duvarda çizim yapma alanını arttırdık. Saklama alanının büyük kısmını uyumlu bir şekilde düzenleyerek resim malzemelerinin, oyuncakların ve sanat çalışmaları için alan yarattık. Çocuk odasında genellikle dağınık duran bu sanat çalışmaları burada çok yaratıcı görünüyor.


IKEA İyi Fikirler - Yaratıcı bir çocuk odası

"Yaratıcı aktivitelere yer açmak için duvarları ve yatağın altını saklama alanı olarak kullanın."

"Yaratıcı çocuklara yerdeki bir kağıt rulosu bile ilham verebilir."

IKEA İyi Fikirler - Yaratıcı bir çocuk odası

Boyama, kesme, patates baskısı yapma ve boncuk dizme. Yaratıcı çocuklar yeni şeyler denemeyi sever ve çalışmalarını sergilemek hoşlarına gider. Bu sanat eserlerini duvara asmak iyi bir fikir olabilir, çerçeveleyerek asmak daha da iyidir.

Farklı ölçülerde çerçeveler kullanmayı deneyin ve güzel bir görüntü yaratmak için çerçeveleri bir arada sergileyin. Çerçeveleri düzenlemeyi kolaylaştırmak için bir duvar şablonu kullanabilir veya bir şekil belirleyip (biz oval yaptık) çerçeveleri o şekle göre asabilirsiniz. Şeklinizin formunu korumak için çerçevelerin yanına minik aksesuarlarla doldurmaktan çekinmeyin.

Yaratıcılık sadece kağıt üzerinde olmaz. Çocuklarınızı odalarını dekore etmeye yönlendirmenin yollarını bulun. Sıradan bir stor perdeyi etiketler, simler ve yapıştırıcı kullanarak kişisel bir hale getirmek çok kolaydır. Bizim yaptığımız gibi güneşin içeri süzülmesi için şekiller kesebilirsiniz.

 


 Canlı Destek