Tüm günü geçirebileceğiniz bir yatak odası

06.02.2019

Eskiden kızgınlık anında söylenen “Hemen odana git!” ifadesi bugünlerde neredeyse bir dilek haline geldi. Odanızda uyumak, okumak, hiçbir şey yapmamak. İşte bu! Saatlerce zaman geçirebileceğiniz ve istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz bu yatak odasına bir göz atın.


IKEA İyi Fikirler - Tüm günü geçirebileceğiniz bir yatak odası

Aydınlıktan (ve dünyadan) uzaklaşmak için kendinize bir sığınak yapın. Karyolanızın çevresini kapatmak için tavana monte edilen köşe oda separatörü ile gerekli uzunlukta perde raylarını kullanarak perdenizi asın. Minderleri daha fazla destek ve daha az ses için yatak başına bağlayabilirsiniz. Temiz bir görünüm için giysileri kapaklı dolaplarda saklayın. İhtiyacınız olan olmazsa -olmazları yanı başınızdaki komodinlerde depolayarak ve aydınlatmayı kablosuz reosta ile kontrol ederek tüm gün yatakta kalabilirsiniz.

Arada bir yataktan çıkın ve odanızı terk etmeden manzaranızı değiştirin. Odada kendinize bir okuma köşesi kurarak zaman zaman buraya kaçabilirsiniz. Yumuşak örtü ve minderler sayesinde rahatınızı tam da istediğiniz şekilde sürdürebilirsiniz. Okurken gözlerinizin zorlanmaması için duvara monte ettiğiniz çalışma lambasının kol ve başlığını ayarlayabilirsiniz.

Masada oturup kahve keyfi yaparken gelen ilhamla yaratıcılığınızı ortaya çıkarın. Huzurlu bir otel odası hissi yakalamak için mümkün olduğunca az ama öz dekorasyon ürünü kullanmaya çalışın. Eşyalarınızı duvara monte edilen kapaklı dolaplarda depolayarak odanın hep düzenli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yatak odasının ardına geçme zamanı geldiğinde, bunu mümkün olduğunca kolaylaştırın. Kapının önündeki askı-bank-kancalardan oluşan bir portmanto, eve ilk girdiğinizde günü bir kenara bırakmak için yeterli olacaktır. Çantanız, ayakkabılarınız ve ihtiyacınız olan her şey burada yerli yerindedir dolayısıyla giysi değişimini hızlıca yapıp fazla düşünerek zaman harcamaya gerek kalmadan evden çıkabilirsiniz.