1. 6 kişilik bir sofra hazırlamak için ihtiyacınız olanlar:
6 adet kesme tahtası
6 adet yemek, salata ve ekmek tabakları
Yemek ve tatlı için çatal bıçak seti
6 adet su bardağı
6 adet kadeh
Büyük bir masa örtüsü ve üzerine sermek için servis örtüsü
Eski kitaplar, çiçek ve mumlar

IKEA İyi Fikirler - Sofranızı kitaplarla süsleyin

2. İlk adım olarak bir tema ve renk grubu seçin. Kitap seven arkadaşlarınızı bir araya topladığınız bir davet veriyorsanız temaya uygun olarak eski kitaplar bulun ve mavinin açık tonlarıyla bej gibi hafif renkli kitaplar seçerek yaratıcılığınızı ortaya çıkarın.

IKEA İyi Fikirler - Sofranızı kitaplarla süsleyin
 

3. Sofrayı kurmaya tekstilleri seçerek başlayın. Masa örtüleri masanızı korurken servis örtüleri de her bir konuğun yerini belirler. İlk kat için yere değecek uzunlukta kumaş örtü kullanın. Sonra üzerine standart ölçüde bir masa örtüsü serin. Onun da üstüne vurgulamak istediğiniz renkte servis örtülerini yayın.

IKEA İyi Fikirler - Sofranızı kitaplarla süsleyin

4. Yemek takımı sofranın her şeyidir. Havalı bir sunum için iç içe konan yemek, salata ve çorba tabaklarının altına şık kesme tahtaları yerleştirebilirsiniz. Hoş bir kişisel dokunuş için kumaş peçetelerin çevresini bir kitap sayfası ile sarabilir ve misafirlerinizin isimlerini yazarak yer kartı olarak kullanabilirsiniz.

5. Çok sayıda kadeh gözünüzü korkutmasın. Hangi yemekle ne içilir kuralını unutun, kuralları siz koyun. Sofraya herkes için su bardağı, beyaz şarap kadehi ve kırmızı şarap kadehi koyun, kullanılmayanları sonra kaldırırsınız.

6. Sofraya kişilik kazandıran, son rötuşlardır. Yemek masanızı evinizde hazır bulunan dekoratif aksesuarlar ile veya canlı ya da kuru çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Süslemeleri tek sayılı gruplar halinde tutarak dengeli bir kompozisyon oluşturun. Son olarak en iyi şekilde yemek deneyimi yaşatmak için, sofrada baskın kokulu çiçeklere ve mumlara hayır deyin.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions

STOĞA GELİNCE HABER VER

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

Sayfa Başına Git