Sergilemenin güzel yolları

24.10.2017

Evinizi sevdiğiniz aksesuarlarla dekore etmek, kendinizi iyi hissetmenin en kolay yoludur. "Metalik gri aksesuarlarla doğal renkleri ve objeleri karıştırmayı seviyorum. Eşyaların birbirleriyle uyumlu oldukları noktaları bulana kadar yerlerini değiştiriyorum." diyor Malmö yakınlarında yaşayan tasarımcı Daniella Witte.

Siz de eşyaları sergilemenin harika yollarını bulan evlerden ilham alın!


IKEA Ideas - Sergilemenin güzel yolları
IKEA Ideas - Sergilemenin güzel yolları
 
 
+

"Aklıma bir fikir geldiğinde, ilk olarak ihtiyacım olan tüm parçaları topluyorum ve onlarla oynayıp birlikte nasıl göründüklerine bakıyorum. Eski ve yeni şeyleri, farklı stillerle ve renklerle karıştırmayı seviyorum."
Nicole, blogger, Hamburg

Mevsimlerle değişin

Norveç'te bir öğretmen olan Gina, "Bana doğayı hatırlatan şeyleri bir araya getirmeyi seviyorum." diyor. "Resimlerimi çerçeve rafına diziyorum ve böylece istediğim zaman kolayca değiştiriyorum. Kış mevsiminde kahverengi ve grileri karıştırarak koyu renkleri kullanmayı ve yazın ise renk tonlarını açmayı seviyorum. Bu gerçek bir İskandinav görünümü ve bence çok rüstik ve hoş duruyor."

IKEA Ideas - Derin kökleri olan bir aile evi
IKEA Ideas - Derin kökleri olan bir aile evi
 
 
+

Bir tema ile başlayın.

"Birçok insan farklı olmaya cesaret edemez." diyor Hollandalı sosyal hizmetler görevlisi, blogger, şarkıcı ve yazar Anki. "Ama ben buradaki renkler gibi hep bir tema ile işe başlarım. Bu yüzden birbiriyle uyum sağlamayacak gibi görünen şeyleri karıştırırım-buradaki çocuk fincan seti ve çiçekli vazo gibi- çünkü hepsi benim aklımdaki fikre uyum sağlar. Evimin her tarafında bunun gibi komik, minik gruplar var."

Fonksiyonel ve dekoratif

"Mutfak eşyalarını dolapların içine saklamak yerine tavana kadar tüm duvar ve kapı boşluklarını değerlendirdik. Kapılarımızı mutfak gereçleri ve duvar raylarına konulmuş tencere kapaklarıyla dekore ettik" diyor İsveçli sanatçı Elisabeth. "Bir objeyi kullanım amacının ötesinde düşünmek ve tasarımcının bile hayal etmediği şekilde farklı kullanmak gerçekten eğlenceli."