Şehirde yazı, evin içinde piknik yaparak kutlayın.

04.07.2018

Dışarıda hava nasıl olursa olsun, şehirdeki evinizde yazı kutlamak için doğadan ilham alan, rahat bir ortam yaratabilirsiniz.


Yeşilliklerle anlık etki yaratın.

Doğayı eve taşıyın ve evinize saksı bitkilerinden oluşan bir orman kurun. Ne kadar büyük olursa o kadar iyi. Eğer bitki yetiştirme konusunda çok başarılı değilseniz yapay ağaçlar da işinizi görür. Eve gelen misafirlerinizin gözüne ilk çarpan, bu alan olacaktır. Dekoratif aydınlatma ve yemek alanını belirlemek için koruyucu bir "çatı" ile dış mekan hissini daha da artırabilirsiniz. Biz burada ısınmayan, LED'li aydınlatma zinciri ile hoş bir kontrast yaratan tül perde kullandık.

Misafirlerinizi yerde oturmaya davet edin.

Geleneksel yemek masasını ve sandalyeleri bir kenara bırakın ve üzeri minderlerle dolu bir halı ile farklı bir oturma alanı yaratın. Böylece herkes rahatça oturabilir, hatta isteyen yere uzanabilir. Orta sehpayı büfe olarak kullanabilir ve misafirlerinize self-servis imkanı sunabilirsiniz.

Yeşili bir araya toplayın.

Orta sehpanın alt rafını yapay bitkilerle ve bir-iki renk çiçekle süsleyerek odanın merkezinde dinlendirici bir bölge oluşturun. Pikniğinizi daha gösterişli gösteren peçeteler, dekorasyonun bir parçası olarak da kullanılabilir. Biz burada masanın üstünü, büyük yeşil yaprakların içine yerleştirdiğimiz çiçek şeklinde katlanmış kağıt peçetelerle dekore ettik. Güzel ve pratik oldu!