Oturma odanızı hayatınızın merkezi haline getirecek cesur fikirler

27.12.2018

Bu oturma odasından, kişiliğinizi ortaya çıkarmanıza imkan tanıyan ve - planlı ya da beklenmeyen - misafirlerinizi ağırlamayı kolaylaştıracak akıllı tasarım ipuçları için ilham alabilirsiniz.


Katmanlı aydınlatma ile esnek bir oturma düzeni yaratın.

Konu, misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek oturma düzenine geldiğinde “uyumsuzluk” iyi bir çözümdür. Bankları, üst üste konabilen tabureler ve sandalyeler ile eşleştirin, böylece her zaman bir tane daha fazlasına yer olur. Ve aydınlatmayı kullanın! Tavan lambaları ile kendinizi ifade edin, okuma lambaları ile özel alanlar oluşturun ve ortam aydınlatması ile atmosfer yaratın.

Cesur desenlerden ve ilgi çekici kumaşlardan faydalanın.

Çizgili ve çiçekli desenlere evet deyin; desenlerin bolluğu hoş bir karşılama hissi yaratır. Eş derecede zengin tonlarda renkler ile sıcaklık katın ve yumuşak kadife gibi dokunmak isteyeceğiniz dokularla mevsimsel mutluluğu vurgulayın.

Kolayca gizle-göster yapabileceğiniz depolama çözümleri kullanın. Sevdiğiniz aksesuarları cam kapaklı vitrinlerde sergileyebilir, kullanışlı eşyalarınızı saklama gözlü banklarda el altında ama gözden uzak tutabilirsiniz.