Okula yeni başlayanlar için mükemmel çalışma masası

24.10.2017

Okul sezonu yaklaşırken çocukları yumuşak bir başlangıca hazırlamanın zamanı geliyor demektir. Özellikle ilk defa okula gidecek olanların. Bu da, onların ödevlerini yaparken ve yaratıcı projeler üzerinde çalışırken konsantre olabilecekleri bir çalışma alanı demek. Tasarımcımız Martina, çocukların ihtiyacı olabilecek her şeyi dahil ettiğinden emin olmak için konuyu, zor beğenen bir uzmana danıştı: 7 yaşındaki kızı Greta’ya.


IKEA İyi Fikirler - Okula yeni başlayanlar için mükemmel masa

İster büyükler ister küçükler için olsun, bir çalışma masasının en temel fonksiyonu, materyalleri akıllıca organize etmesidir. Çocuklar burada okurken, sayıları öğrenirken, yeni fikirler keşfederken ve hayal güçlerini kullanırken saatlerini harcayacaklar. Onlara, her seferinde bir şeye odaklanmalarını kolaylaştıracak bir alan yaratın. TROFAST saklama çözümleriyle, okul ödevlerini, sanat çalışmalarını ve geri dönüşüme gidecek kağıtları düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Buradaki anahtar kelime, rahatlık. Biraz ortam aydınlatmasının yanı sıra masanın üzerinde de direkt bir aydınlatma olmasına dikkat edin. Sağlam ve ergonomik bir sandalye de olmazsa olmazlardan. Hatta kendiniz için de bir sandalye eklemeyi unutmayın. Bizim önerimiz, aynı zamanda raflara da uzanmanızı kolaylaştıracak basamaklı bir tabure.

 

Masanın temel elemanlarını düzenli tutmak için çekmece içi bölmeli düzenleyiciyi, defter ve kitaplar için baş üstü raflarını, günlük programları asmak için de mıknatıslı panoyu kullanabilirsiniz.

IKEA İyi Fikirler - Açık planlı bir evde bahçe hissi yaratmak

Her zaman ders, ders, ders olmaz ki! Arada bir yaratıcı girişimlere de yer açmak lazım. Martina duvara bir perde çubuğu monte ederek perde halkalarıyla bu çubuğa küçük sepetler astı. Çubuk aynı zamanda masa üstündeki kalabalığı azaltmak ve rulo kağıt asmak için de harika bir fikir. Son olarak masa üzerine koyacağınız bir sümen ile masanın boyanmasını ve çizilmesini önlemiş olursunuz.

“Sanat projeleri yapmayı çok seviyorum, bu yüzden annemden bana resim ve el işi malzemelerimi koyabileceğim şekilde bir çalışma masası yapmasını istedim.”

Greta, 7 yaşında

 

 Canlı Destek