'Okula dönüş' mutfağına geçiş

24.10.2017

Bazen ailece okul rutinine geri dönmek, rutinin kendisinden daha zor olabilir. Tüm işi tek başına üstlenmektense çocuklarınızdan da yardım isteyin. Beslenmeleri için bir alan yaratmak onlara sorumluluk duygusu kazandırır ve onları daha fazla kendi kendine yeten birer birey haline getirir. Böylece siz de rahat bir nefes alırsınız (şimdilik).


IKEA İyi Fikirler - 'Okula dönüş' mutfağına geçiş

Kahvaltı alanı

Bir çekmeceyi (ne kadar derin olursa o kadar iyi) çocukların güne zinde başlamaları için gerekli her şeyle dolu bir kahvaltı deposuna dönüştürün. Sepetler ve çekmece düzenleyicilerinin yardımıyla kaseler, kaşıklar, gevrekler ve ekmekler için ufak bölmeler yaratın.

Öğle yemeği alanı

Çalışma alanınız küçükse, neden tekerlekli servis arabası kullanmıyorsunuz? En üst raf çocukların sevdiği şeyler için, alt raflar da her birinin kendi kişisel öğle yemeği tercihleri için kullandıkları saklama alanları olsun. Bu şekilde, öğle yemeğini kendi başlarına paketlemeleri için çocukların ihtiyaçları olan her şey ellerinin altında olur.

Atıştırma alanı

Çocuklar okuldan eve yorgun ve aç geldiklerinde sağlıklı atıştırmalık bir şeylere kolayca ulaşmaları iyi olur. Bir raya asılı birkaç sepet bu işi hakkıyla yerine getirecektir. Meyveler için bir sepet, meyve suları için başka bir sepet ve en sevdikleri yiyeceklerden oluşan karışık bir sepet. Temel olarak, sevdikleri her şey önlerinde sıraya girmiş olur.