Okul başlıyor! Evinizi okul düzenine göre hazırlayın.

24.10.2017

Bu hepiniz için büyük bir adım! Çocuğunuz okula başlıyor ve hayatında yepyeni bir sayfa açılıyor. İlk kez ev ödeviyle tanışacak, kitaplarını, defterlerini düzenli tutmayı öğrenecek, bir yandan da kişiliğini oluşturacak. Ona sınıfta eşlik edemeyebilirsiniz, ama evde size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz 4 önerimiz var.


IKEA İyi Fikirler - Okula yeni başlayanlar için mükemmel masa
 
Hazırlanma alanı

Okula başlamak, beraberinde bir sürü yeni aktivite ve ekipman getirir. Çocukların daha kolay organize olabilmeleri için antrede onlara özel bir hazırlık alanı yaratmak iyi fikir olabilir. Çantaları ve paltoları için kolay uzanabilecekleri yükseklikteki askılar, ayakkabıları için bir raf, spor malzemeleri, anahtarlar ve diğer ekstraları koymak için çekmeceli bir dolap evden çıkmayı kolaylaştırır.

Haftalık Pano

Okul, çocukların 'Organizasyon Dünyası' ile tanıştıkları yerlerden biridir. Çocukların üzerine yazabildiği, çizebildiği veya günlük aktivitelerini iğne ile tutturabileceği bir pano hazırlamak, ödevlerini ve yapılacakları takip etme açısından iyi bir fikir olabilir. Siz de bu pano sayesinde okul sonrası programını görebilirsiniz.

Ödev alanı

Ödevleri yapmak için güzel bir çalışma alanı yaratmak, okullu olmanın olmazsa olmazlarından. Çocuğunuzun boyuna uygun rahat bir sandalye ile çalışma masasından oluşan bu alana iyi bir aydınlatma, kırtasiye malzemelerine kolay ulaşabileceği bir saklama ünitesi ve masanın üzerindeki kalabalığı toplamak için bir dolap eklemeyi unutmayın. Çalışma masası için yeriniz yok mu? Yukarıda saydığımız kilit noktaları yerine getirdiğiniz taktirde mutfak masası bile işinizi görür.

Hayal çadırı

Tüm organizasyon ve aktivite sonrasında çocukların rahatlayıp dinlenebilecekleri bir yerlerinin olması da çok önemlidir. Günün sonunda rahatlayabilecekleri sakin bir yerlerinin olması sadece yoğun bir okul gününün ardından tekrar şarj olmalarını sağlamakla kalmaz, daha iyi uyumalarına da yardım eder. Herhangi bir rahat köşe iş görür ama kendi çadırınızı kendiniz yaparsanız daha eğlenceli olur.