IKEA İyi Fikirler - Mutlu bir evin tarifi

İtalyan çift IIaria ve Alberto, Hollanda'ya taşındıklarında zengin geleneklerini de beraberlerinde getirdiler. Samimi bir hava veren rüstik dokunuşlarla, yeni keşfettikleri İskandinav tarzını birleştirerek 3 yaşındaki oğulları Enea ve 1 yaşındaki Leo ile birlikte 'mutlu ev'lerini kurdular. Temel fonksiyonlu mobilyaların beyaz renkte olması sayesinde oturma odasını ihtiyaçların göre kolayca uyarladılar."Bu alanı birlikte eğlenebileceğimiz ve aynı zamanda herkesin 'kişisel anlarını' yaşayabileceği açık bir alan olarak tasarladık." diyor IIaria.

IKEA İyi Fikirler - Mutlu bir evin tarifi
IKEA İyi Fikirler - Mutlu bir evin tarifi
 
 
IKEA İyi Fikirler - Mutlu bir evin tarifi

Açık ve kapaklı saklama üniteleri ailenin her bir bireyinin ilgi alanlarına göre düzenlendi. Televizyon seyretmekten hoşlanan Ilaria, TV ünitesinin görünümünü beğenmediği için televizyonu kapakları pembeye boyanmış bir dolabın içine yerleştirmiş, böylece TV seyretmediği zaman dolabın kapaklarını kapalı tutuyor. Ilaria'nin bir diğer hobisi ise tığ işlemek. "FABRIKÖR vitrini özellikle yumaklarımı sergilemek için aldım. Eskiden hobi malzemelerim üst kattaki çalışma odamda duruyordu ama orada onları fazla kullanmadığımı fark ettim. Tığ işini sadece kendimi gerçekten rahat hissettiğim oturma odamda yapmayı seviyorum." diyor Ilaria.

"Ayrı bir yemek odamız olmamasına rağmen büyük bir aile yemeği için geniş alan yaratmak geleneklerimizde var. İtalya'da günde 3 öğün, bazen daha fazla, hep birlikte sofraya oturur ve yemek yeriz. Biraz kaotik gelebilir ama bu his beni rahatlatıyor."

Ilaria'nın ailesi büyüyünce mutfak, açık mutfak olarak genişlemeye başladı. Ve bununla beraber yemek hazırlama stresine de bir çözüm buldular. "Mutfağa yeni dolaplar ve aynı zamanda kahvaltı köşesi olarak da kullanabileceğimiz bir çalışma masası ekledik. Böylece ben yemek pişirirken çocuklar da mutfakta gözümün önünde oyalanabiliyorlar. Leo mama sandalyesinde otururken Enea çalışma masasında resim yapıyor."

Basit yöntemlerle kendinizi şımartabilirsiniz. Bu Ilaria için iyi bir gece uykusu demek. Birbiriyle uyumlu renkler, huzur dolu bir uyku ortamı yaratırken enerji depolamak için odaklanmaya da yardımcı olabilir. Hollanda'da yaz ayları İtalya'ya kıyasla daha serin olduğundan Ilaria yatağının üzerinde her zaman bir battaniyeyi hazır bulunduruyor. "İyi uyumak, iyi hissetmektir," diyen Ilaria özellikle bir ebeveyn olarak 8 saatlik uykusuna çok önem veriyor.

Yatak odanızda dikkatinizi dağıtan objeleri, tekerlekli bir depolama ünitesinde saklayarak istediğiniz zaman görünmeyen bir yere taşıyabilirsiniz. Ilaria komodin olarak RASKOG tekerlekli servis arabasını kullanıyor. "Servis arabasını o kadar seviyorum ki, evimde 3 tane var! Bir tanesini yatak odamda komodin olarak, diğer ikisini de çocukların odasında kullanıyorum. Özellikle Leo'nun bakım ve temizlik malzemeleri için çok kullanışlı."

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions

STOĞA GELİNCE HABER VER

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

Sayfa Başına Git