Ideas - Home 3 - ​Mutfakta tasarruf etmenin yolları

Yemeklerinizi daha hızlı pişirebilirsiniz

Elektrikli ocaklar ısıyı yüzeye değil, doğrudan ocak üzerindeki tencere veya tavanıza iletirler. Ayrıca, herhangi bir ısı kaybı olmadığından yemeklerinizi daha hızlı pişirerek zaman kazanabilirsiniz.

Kalan yemekleri bir sonraki güne saklayın

Kapaklı kavanozlar kullanarak yiyeceklerinizi tatları bozulmadan saklayabilirsiniz. Kavanozlar yalnızca kuru gıdaları daha uzun süreler boyunca taze tutmak için kullanılmaz. Turşu kurmak ve konserve yapmak için de uygun ürünlerdir. Ayrıca, bir mutfak tartısı kullanarak doğru ölçüde malzeme kullanabilir ve gıdalarınızın daha uzun süre taze kalmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm saklama çözümlerini inceleyin

Mutfak lavabonuzu küçültün

Büyük lavaboları doldurmak için daha fazla su harcamak gerekir. Üstelik bu suyun tamamı ile bulaşıkları yıkamak mümkün değildir. Lavabonuza daha küçük bir kutu yerleştirerek, bulaşıkları yıkamak için kullanacağınız suyu bu kutuya doldurabilir ve su tüketiminizi azaltabilirsiniz.

Tüm lavabo aksesuarlarını inceleyin
Ideas - Home 3 - ​Mutfakta tasarruf etmenin yolları

Sürdürülebilir bir tercih

Kullandığınız malzemeleri dikkatli şekilde seçerek mutfağınızı sürdürülebilir bir alana dönüştürebilirsiniz. Örneğin, dayanıklı bir malzeme olan bambudan yapılmış çekmece panelleri doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca bambu, mutfağınıza güzel bir görünüm katacaktır.

Tüm METOD mutfakları inceleyin

Ahşap kesme tahtalarınızı uzun yıllar kullanın

Ahşap kesme tahtalarınızı ihtiyacı olan bakımı yaparak uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Tahtalarınızı bulaşık makinesinde yıkamamalı ve belli aralıklarla mutfağınızda kullandığınız sıvı yağ ile yağlamalısınız.

Tüm kesme tahtalarını inceleyin

Geri dönüşüm için çekmecelerinizi kullanabilirsiniz

Mutfağınızda geri dönüşüm için bir alan ayırmak mümkün olmadığında, derin çekmecelerden bir kısmını geri dönüşüm için ayırabilirsiniz. Bu sayede fazladan eşya almanıza gerek kalmadan ihtiyaç duyduğunuz çözüme sahip olabilirsiniz.

Tüm çöp kutularını ve torbalarını inceleyin

Buzdolabınızdan en iyi şekilde faydalanın

Buzdolabında sürekli soğuk su bulundurduğunuz zaman özellikle yaz aylarında musluktan soğuk su akmasını beklemek zorunda kalmazsınız ve böylece su israfını önleyebilirsiniz. Ayrıca buzdolabınıza yiyeceklerinizi görebilecek şekilde yerleştirerek bozulmalarını engelleyebilirsiniz.

Tüm saklama çözümlerini inceleyin

Aradığınızı kolayca bulun

Çekme raflar, raflardaki tüm ürünleri görebilmenizi sağlar ve bu sayede evde neyin eksik olduğunu kolayca fark edebilirsiniz. Bu sayede evde olan malzemeler için tekrar tekrar markete gitmenize de gerek kalmaz.

Tüm çekmece düzenleyicileri inceleyin

Kullanışlı bir geri dönüşüm çözümü

Mutfağınızda, fazla yer kaplamayan bir geri dönüşüm alanı oluşturabilirsiniz. Kullanmadığınız bir bölüme birkaç büyük kutu yerleştirerek burayı geri dönüşüm köşesine çevirebilirsiniz. Ayrıca birkaç raf ve ray kullanarak ekstra saklama alanına da sahip olabilirsiniz. Bu köşeyi mutfaktan ayırmak için perde de kullanabilirsiniz.

Tüm çöp kutularını ve torbalarını inceleyin
Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions

STOĞA GELİNCE HABER VER

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

Sayfa Başına Git