Mutfağınızı ev ofise dönüştürün.

01.02.2018

Dana’nın Ohio’daki evinde ofis olarak kullanabileceği bir odası yok, o da bu yüzden ofisini mutfağına kurmuş. “Aslında her şey için koskocaman bir odaya ihtiyacınız olmadığı ortaya çıkıyor.” diyor Dana. “Alanın yaratıcı bir şekilde kullanılması size ekstra yer kazandırıyor.”


IKEA İyi Fikirler - Mutfağınızı ev ofise dönüştürün.
IKEA İyi Fikirler - Mutfağınızı ev ofise dönüştürün.
 
 
+

Dolaplarınızı düzenleyin.

Eğer ev ofisinizi paylaşıyorsanız, etiketli saklama herkesin neyin nereye konacağını görmesi açısından pratik olur. "Cam kapaklı dolabım yemek tarifi kartlarından el işi malzemelerine ve evraklara kadar tüm ailenin eşyalarını barındırıyor." diyor Dana. “Her şeyin bir yeri olmalı ve herkes neyi nereye koyacağını bilmeli."

Tezgâhı toplayın.

Günlük eşyaları düzenli tutacak bir sistem geliştirin. “IKEA dosyalıkları ve masaüstü düzenleyicileri evraklarımı, faturalarımı ve postalarımı daha düzenli tutmamı sağlıyor.” diyor Dana. “Çocuklar her gün okuldan eve geldiklerinde evraklar ve posta bir an önce toplanıyor yoksa masanın üzeri dağınıklıktan görünmezdi."


 

Odayı çocuk dostu yapın.

"Çocuklarım resim çizmeyi ve boyamayı seviyorlar bu nedenle onların eşyalarını koyacaklar bir yerin olması bizim için önemli." diyor Dana. "Resim malzemelerinin çoğu, rahat erişebilesinler diye alt dolaplarda ve tezgahın altındaki çekmecelerde duruyor. Tezgahın üzerinde duran küçük saksı da boya kalemleri için harika oldu."

IKEA İyi Fikirler - Mutfağınızı ev ofise dönüştürün.

“Mutfağımız, evin merkezi. O yüzden burada bir çalışma alanı yaratmak burayı çok amaçlı bir oda yapıyor. Yemek pişirirken bir yandan blogum üzerinde çalışabilmek ya da e-postalarımı okumak harika bir şey.”