IKEA İyi Fikirler - Mutfağınız için depolama tavsiyeleri
 

1. Gruplayın ve çıkın.

Yağ ve soslar için kullandığınız uzun şişeleri bir arada tutmak ve mutfak dolabınızın içini temiz tutmak için birer sepet kullanın. Sepetlerinizi yemek zamanına göre organize edin, böylece yemek malzemelerini ararken zaman kaybetmezsiniz. Sepetler sayesinden alerjisi olanlar için “uyumlu yiyecekleri” bir arada tutun.

IKEA İyi Fikirler - Mutfağınız için depolama tavsiyeleri
 

2. Çekin ve seçin.

Bütün konserve, sos ve baharatlarınızı tek bakışta görmek için hepsini bir çekmeceye yerleştirin. Böylece en arkadaki malzemelere bile kolayca ulaşabilir, istiflerken cambazlık yapmak zorunda kalmazsınız. Konservelerinizi düzenli tutmak için çekmece içi separatörlerini kullanabilirsiniz.

3. Üzerine bir raf koyun.

Kavanozları ve farklı boydaki diğer malzemeleriniz için ekstra katmanlar yaratmak için dolap içi düzenleyiciler kullanın. Tel sepet de ayrıca depolama alanını arttırır ve makarna ve erişte paketleri gibi daha düz yiyecekleri yerleştirebilirsiniz.

IKEA İyi Fikirler - Mutfağınız için depolama tavsiyeleri

4. Kapak üstünde saklayın.

Atıştırmalıkları ve sos paketlerini dolap kapağının iç tarafına kancalar ve klipsler yardımıyla asın, böylece kolayca bulabilirsiniz. Haftalık yemek planınıza sadık kalmak için alışveriş listenizi de kapağa yapıştırın. Kancalı duvar askılarının üstüne herkesin kendi atıştırmalık paketlerini alması için isimler (ya da hatırlatmalar) yazabilirsiniz.

5. Şeffaf depolama

Şeffaf kaplar alışverişinizi daha isabetli yapabilmeniz, fazla harcamadan kaçınabilmeniz ve daha az yiyecek tüketmeniz için size ne kadar yiyeceğiniz olduğunu gösterir. İsterseniz her saklama kabını etiketlendirebilirsiniz ve üzerlerine son kullanma tarihlerini yazabilirsiniz. Böylece tekrar stoklama yapmanız gereken zamanı takip etmeniz kolaylaşır.

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions

STOĞA GELİNCE HABER VER

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

Sayfa Başına Git