Mükemmel bir davet için hızlı püf noktaları

29.12.2017

Çoğumuz için yılbaşı arifesi yoğun geçer. Davetlerde büyük bir etki yaratmak isteriz, ama tüm hafta sonunu yemek pişirmeye ayırmamız her zaman mümkün olmayabilir. İyi bir etki yaratmanın püf noktasını merak mı ediyorsunuz? İşin tüm sırrı sunumda.


1. Sade bir kırmızı renkli dokunuşla kutlama havası yaratın. Basit bir kurdele ile baston şeker efekti yapın. Özellikle içinde parlak nesnelerin olduğu cam bardaklar güzel görünecektir.

2. Hazırlaması kolay bir aperatif mi arıyorsunuz? Size kendi sebze köftelerimizi önerebilir miyiz? Tamam, biraz taraflı olabiliriz, ama biz bunların bir parti için oldukça iyi olduklarını düşünüyoruz. (Özellikle bu fotoğraftaki gibi küçük bayraklarla süslendiğinde.)

3. Yılbaşında her şey tatlı birer sürpriz hediye gibi hissettirmeli. parti yiyecekleri için uygun boyutta olan bu cam kaseler sunumunuza tarz katacaklar.

 

4. Yılbaşı daveti farklı güzellikleri birbiriyle karıştırınca daha keyifli olur. Bu, herkesin masada oturup yemek yediği bir davette biraz zor olabilir. Maksimum sosyalleşme için hazırladığınız yiyeceklerin kolayca taşınabilir olduklarından emin olun. Örneğin, misafirlerinizin etrafta rahatça dolaşabilmesi için çorbayı bir kupada ikram etmeyi deneyin.

IKEA İyi Fikirler - Mükemmel bir davet için hızlı püf noktaları

5. Misafirlerinize bir mesaj yollayın. Tek yapmanız gereken, minik muffin kalıpları içinde biraz yoğurt dondurmak ve onları harflerle süslemek.

6. Özel günlerin ilgi odağı tatlılardır. Öyleyse neden biraz yaratıcı olmayasınız? Şeker hamurundan yapılmış bir kaplama en son sanat eseriniz için ideal bir tuval olabilir. (Onu şeker hamuru ve gıda boyası karışımıyla süsleyebilirsiniz.)

7. Misafirlerinizi eli boş göndermeyin, ertesi gün bir fincan çay eşliğinde keyif yapabilmeleri için onları tatlı bir ikramla uğurlayın. Siz de bizim gibi çay süzgeçlerinin içine çikolatalı trüf koyarak ikramları etiketlerle kişiselleştirebilirsiniz.