Misafir odası, ofis ve dinlenme alanı, hepsi bir arada.

24.10.2017

İhtiyaçlarımızın sayısı o kadar fazla ki, hepsi için ayrı odamız/yerimiz ? olmayabilir. Eğer kullanmadığınız ya da az kullandığınız bir odanız varsa burayı çok fonksiyonlu bir alana dönüştürerek farklı durumlar için kullanabilirsiniz.


IKEA İyi Fikirler - Misafir odası, ofis ve dinlenme alanı, hepsi bir arada.
 
 
+

Misafiriniz geldiğinde yataklı kanepeyi bir yatağa dönüştürüp üzerine nevresimini örtün ve kahve sehpasını komodin olarak kullanılmak üzere yatağın yanına yaklaştırın. Elbiseleri asacak bir yer oluşturmak için şık deri kayışlara perde çubuğu asarak minimalist bir askılık yaratabilir ve ekstra saklama alanı için bazı kanca ekleyebilirsiniz. Böylece eğimli tavandan maksimum şekilde faydalanmış olursunuz.

Elinize geçen eşyaların, kullanılmayan bir odayı kısa sürede dağınık bir ardiyeye dönüştürmesi çok kolaydır. Tam zamanlı bir ev-ofise veya misafir odasına ihtiyacınız yoksa, işin püf noktası kolay değişebilecek ve duruma adapte olabilen bir oda yaratmaktır. Bizim alanımız özellikle eğimli tavana sahip bir odanın nasıl dönüştüğünü gösteriyor ama siz bu fikirleri kendi odanıza da uygulayabilirsiniz.

Tüm odayı çalışma alanına dönüştürmeyi düşünmüyorsanız, evrak işlerini yapmak ve faturaları düzenli tutmak için küçük bir köşe yaratabilirsiniz. Kanepenin hemen arkasına küçük bir çalışma masası koyarak yerden kazanın ve eşyalarınızın çoğunu kapaklı dolaplarda tutarak dağınıklığı önleyin. Çalışma masasını kullanmadığınız ve kanepeye uzanıp dinlenmek istediğiniz zamanlarda masa lambasını çevirerek kanepe tarafını aydınlatabilirsiniz.

IKEA İyi Fikirler - Misafir odası, ofis ve dinlenme alanı, hepsi bir arada.

Yaratıcı etkinlikleriniz için ayrılmış bir alana sahip olmak, hobilerinizi gerçekleştirmenizi kolaylaştırır ve motivasyonunuzu arttırır. Hevesli bir ressam olarak ihtiyacınız olanlar, kullanılmadığında duvara asabileceğiniz bir şövale, malzemeleriniz için bir tekerlekli servis arabası ve çalışmalarınızı sergileyecek bir alan.

Dinlenmek istediğinizde biraz mahremiyet için sakin köşenize çekilin. Özellikle üzerinde minderler ve bir battaniye bulunan rahat kanepenize oturup bir fincan kahve içmek, rahatlamanın ilk adımı olabilir. En sevdiğiniz kitaplarla dolu kişisel kitaplığınız sizi alıp başka dünyalara götürürken, sade, huzur veren bir dekorasyonun yanında yumuşak bir müzik sizi merkezinize geri getirir.