Küçük bir alanda yaşarken minimal bir dağınıklık ve maksimum verimlilik hayati önem taşır. İki adet tekerlekli servis masasını depolama alanı olarak kullanın. Bir tanesinde kiler ürünlerinizi, diğerinde yemek ve servis takımlarınızı saklayın. Temizlik ürünleri için iç içe geçebilen kutular ve mutfak atıklarınız için pratik, kapaklı bir çöp kutusu evyenin altına sığar. Tencerenizi, tavanızı, portatif indüksiyon ocağınızı ve bulaşık aksesuarlarınızı kancalara asarak tezgahınızı düzenli ve temiz tutabilirsiniz.

IKEA İyi Fikirler - Kurması ve kaldırması kolay bir mutfak

Tezgahınızın çalışma alanını lavabonun üzerine bir kesme tahtası koyarak iki katına çıkarın. Emma'nın bu konudaki uzman tavsiyesi; "Kesme tahtasını ayrıca sürpriz misafirleriniz kapınızı çaldığında kirli bulaşıklarınızı gizlemek için de kullanabilirsiniz!" Mutfağın çerçevesi üzerine bir LED'li spot lambayı mandallayın. Işığın yönünü istediğiniz gibi ayarlayabilir, böylece gece boyu rahatlıkla doğrama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Tezgahınızı aydınlatan bir ışıkla yemek yapmak çok daha eğlenceli ve güvenli.

IKEA İyi Fikirler - Kurması ve kaldırması kolay bir mutfak
 

"Bütün apartman dairelerinde hazır mutfak yok, böylece kurulması ve toplanması kolay olan bu örnek, pratik bir çözüm olabilir," diyor IKEA iç tasarımcısı Emma Parkinson. SUNNERSTA mutfak ihtiyacınızı karşılayacak bir tasarıma sahip ve bütçenizi de zorlamıyor. "Onu duvara iki vida yardımıyla sabitleyin." Çalışma alanınızı aydınlatacak bir lamba, buzdolabı, portatif bir indüksiyon ocak ve bir miktar depolama alanı - işte karşınızda mutfağınız! Artık fonksiyonel ve modern bir mutfağınız var; hem de tüm bunlara tezgah, evye ve batarya dahil!

IKEA İyi Fikirler - Kurması ve kaldırması kolay bir mutfak

Taşınma zamanı geldiğinde herhangi ekstra bir kutuya ihtiyacınız olmayacak. Tek yapmanız gereken, tencere ve tavalarınızı, tabak takımlarınızı geri dönüşüm kutuları içine, baharatlarınızı ve çatal bıçaklarınızı daha küçük olan kutuların içine yerleştirmek. Üst üste konabilen kapaklı kutuları kolayca taşımak için kalın bir iple birbirine bağlayabilirsiniz.

IKEA İyi Fikirler - Kurması ve kaldırması kolay bir mutfak

Son olarak mutfağınızı sökün. Bunu yapmak için bir usta olmanıza da gerek yok - tek ihtiyacınız olan bir tornavida. SUNNERSTA mini mutfak çok ağır değildir, yani onu sizinle birlikte yeni adresinize kolayca taşıyabilirsiniz. Sökülmüş çerçeveyi omzunuzdan aşağı sallandırın ve portatif ocağı alın - artık yola çıkmaya hazırsınız!

Site Creation & Technology by MagiClick Digital Solutions

STOĞA GELİNCE HABER VER

Onaylıyorsanız lütfen iletişim tercihlerinizi belirtiniz.

Sayfa Başına Git